• Dnes je: Utorok 28. novembra 2023 meniny má Henrieta

Prezidentka Čaputová formálne vymenovala 26 nových vysokoškolských profesorov

Prezidentka Čaputová formálne vymenovala 26 nových vysokoškolských profesorov

Vzhľadom na zdravotný stav prezidentky SR im vymenúvacie dekréty odovzdal vedúci Kancelárie prezidenta SR Štefan Rozkopál.

10.12.2019 (Webnoviny.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová v utorok formálne vymenovala 26 nových profesorov. Agentúru SITA o tom v tlačovej správe informoval jej hovorca Martin Strižiniec. Vzhľadom na zdravotný stav prezidentky im vymenúvacie dekréty na základe jej poverenia odovzdal vedúci Kancelárie prezidenta SR Štefan Rozkopál.

Novými profesormi na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre sú Ctibor Határ a Jana Duchovičová v odbore pedagogika, Noémi Beljak Pažinová pre archeológiu, Štefan Beňuš v odbore cudzích jazykov a kultúry a František Strejček pre biológiu.

Nový profesor aj v Žiline

Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre má štyroch nových profesorov. Peter Haščík v odbore spracovania poľnohospodárskych produktov, Miroslav Juráček v odbore výživa, Katarína Ražná v oblasti špeciálnej rastlinnej produkcie a Erika Tobiašová je profesorkou pre agrochémiu a výživu rastlín.

Na Univerzite veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach sa inaugurovali dvaja profesori. Róbert Herich v odbore veterinárna morfológia a fyziológia a Anna Ondrejková pre infekčné a parazitárne choroby. Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach má jednu novú profesorku v odbore neslovanských jazykov a literatúry, je ňou Alena Kačmárová.

Žilinskej univerzite v Žiline pribudol jeden nový profesor, a to Petra Počtu v odbore telekomunikácie. V Trnave budú mať troch nových profesorov.


Alja Lipavic Oštir na Univerzite Cyrila a Metoda v získala profesúru na cudzie jazyky a kultúru. Na Trnavskej univerzite sú dvaja noví profesori Patricia Dobríková v odbore sociálna práca a Rastislava Nemca v systematickej filozofii.

Najviac nováčikov v Bratislave

V hlavnom meste je nových profesorov najviac. Na Vysokej škola zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety sa stal profesorom Claus Muss v oblasti verejného zdravotníctva. Akadémia Policajného zboru má nového profesora v odbore ochrany osôb a majetku, je ním Antonín Korauš.


Paneurópska vysoká škola si prilepšila o dvoch nových profesorov. Sú nimi Peter Potásch v odbore správneho práva a Michael Siman v medzinárodnom práve. Dvoch nových profesorov má aj Ekonomická univerzita, a to Nadeždu Jankelovú v odbore ekonomika a manažment podniku a Pavla Kitu pre obchod a marketing.


Univerzita Komenského v Bratislave má štyroch nových profesorov. V oblasti trestného práva Sergej Romža, profesúru v správnom práve získal Bernard Pekár. V odbore slovanských jazykov a literatúry je profesorkou Mária Dobríková a v manažmente Anna Lašáková.


Na Slovensku sa môže stať profesorom kandidát, ktorý predtým dosiahol titul docent, po úspešnom absolvovaní vymenúvacieho konania na základe rozhodnutia inauguračnej komisie a vedeckej rady danej alebo inej vysokej školy. Vedecká rada po ukončení konania kandidáta navrhne prostredníctvom ministerstva školstva prezidentovi, ktorý ho následne menuje profesorom pre určitý odbor.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 28. november 2023

horoskopy na dnes utorok 28 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 28. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

V práci pôjde všetko ani po masle. Dokážete sa dokonale sústrediť. Využite to na vyriešenie záležitostí, do ktorých ste doteraz nemali odvahu sa pustiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaša optimistická nálada poteší okolie. Zistíte, že to nie je s vašimi možnosťami také zlé, len sa treba zbaviť predsudkov a skúšať nové spôsoby.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neberte tragicky, ak budete musieť urobiť niečo, o čo vás požiada partner. Radi by ste si poleňošili, ale zrejme sa vám to len tak ľahko nepodarí. Nechcete iste počúvať výčitky partnera.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše narábanie s financiami nie je práve najhospodárnejšie. Mal by sa vám prihlásiť človek, ktorý vám má čo povedať. Nechajte si dostatok času na rozhovor s ním.Všetky Horoskopy pre Utorok 28. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie