• Dnes je: Utorok 09. marca 2021 meniny má Františka

Prezidentka Čaputová dôveruje opatreniam, rozhodovanie by však malo byť na základe faktov

Prezidentka Čaputová dôveruje opatreniam, rozhodovanie by však malo byť na základe faktov

Prezidentka SR Zuzana Čaputová vidí aj isté rezervy v komunikácii vlády.

13.10.2020 (Webnoviny.sk) - Prezidentka SR Zuzana Čaputová dôveruje prijatým opatreniam, bezpochyby je však potrebné, aby sa vláda alebo krízový štáb rozhodovali na základe dát. Uviedla to v Televíznych novinách na TV Markíza.

Ako ďalej priblížila, podľa prezidentky je dôležité správne rozhodnutie opreté o fakty a tiež správna komunikácia a zdôvodnenie verejnosti, prečo sa vláda či krízový štáb rozhodol tak, ako sa rozhodol pri prijímaní konkrétnych opatrení.

Situácia si žiada inú komunikáciu

Hlava štátu považuje za dôležité, aby okrem opatrení a obmedzení boli komunikované aj kroky pomoci ľuďom, ktorých sa to bezprostredne dotýka.

V tejto súvislosti si preto pravidelne pozýva do Prezidentského paláca odborníkov a priamo „z prvej ruky“ si pýta informácie, ktoré potrebuje vedieť. Prezidentka však vidí isté rezervy v komunikácii vlády.

„Krízová situácia si vyžaduje osobitný prístup a je potrebná krízová komunikácia. Opatrenia majú byť oznamované pokojným a vecným spôsobom. Majú byť tiež zdôvodnené, zrozumiteľné a včasné,“ vysvetlila Čaputová.

Ľudia nepotrebujú vidieť konflikt

Hlava štátu na záver dodala, že ľudia nepotrebujú vidieť konflikt a je podľa nej potrebné do spoločnosti vniesť skôr upokojenie a istotu, že situácia je pod kontrolou.

„Vnímam, že spoločnosť je istým spôsobom rozdelená, preto je potrebné vniesť do spoločnosti upokojenie, dať tomu viac vecného tónu a skôr spoločnosť spájať než rozdeľovať,“ skonštatovala prezidentka.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie