• Dnes je: Sobota 12. júna 2021 meniny má Zlatko

Prezidentka Čaputová do funkcie vymenovala šiestich sudcov všeobecných súdov

Prezidentka Čaputová do funkcie vymenovala šiestich sudcov všeobecných súdov

Zuzana Čaputová novým sudcom želá, aby svoju prácu vykonávali dôstojne, zodpovedne a profesionálne.

17.12.2020 (Webnoviny.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová vo štvrtok vymenovala do funkcie šiestich sudcov všeobecných súdov. Hlava štátu pri príležitosti menovania sudcov pripomenula, že slovenské súdnictvo sa generačne obnovuje a nie je náhoda, že sa to deje práve v čase, keď slovenská justícia potrebuje zásadnú obnovu – obnovu svojej dôveryhodnosti. Stav súdnictva a potreba jeho očisty je podľa nej ešte stále jednou z najdôležitejších tém v spoločnosti.

Medzi vymenovanými sudcami sú Michaela Bebjaková, hosťujúca sudkyňa pre obvod Krajského súdu v Trenčíne, Tomáš Kuruc, hosťujúci sudca pre obvod Krajského súdu v Košiciach a Lucia Lacová pre Okresný súd Humenné. Ďalej Alexandra Lisyová pre Okresný súd Levice, Peter Melichárek, hosťujúci sudca pre obvod Krajského súdu v Košiciach a Alena Moravčíková, hosťujúca sudkyňa pre obvod Krajského súdu v Nitre.

„Som presvedčená, že menovacie dekréty som aj dnes odovzdala skvele odborne pripraveným právnikom s vysokou osobnou a morálnou integritou. Preto vás chcem vyzvať a požiadať, aby ste svojim prístupom a konaním pomohli vrátiť vašej profesii najvyššiu úctu a dôstojnosť. Naša spoločnosť to veľmi potrebuje,“ zdôraznila prezidentka.

Čaputová novým sudcom želá, aby svoju prácu vykonávali dôstojne, zodpovedne a profesionálne. „Želám vám odvahu neprispôsobiť sa zabehnutému chodu vecí, ak uvidíte, že je potrebné obvyklý chod zmeniť. A želám vám veľa síl a úspechov vo vašom pre celú spoločnosť dôležitom poslaní,“ uzavrela.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie