• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Prezidentka Čaputová diskutovala s Ódorom o pediatroch, pomoci samosprávam aj o novele Trestného zákona

Prezidentka Čaputová diskutovala s Ódorom o pediatroch, pomoci samosprávam aj o novele Trestného zákona

Prezidentka Čaputová ocenila, že úradnícka vláda si aj počas predvolebnej kampane zachováva pokoj i vecnosť.

11.8.2023 (SITA.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová a predseda úradníckej vlády Ľudovít Ódor diskutovali o možnosti skráteného legislatívneho konania pre zákony, ktoré by vyriešili poskytovanie pediatrickej zdravotnej starostlivosti vrátane detských pohotovostí a urgentu.

Pomoc samosprávam

Zároveň sa rozprávali aj o novele Trestného zákona, ktorá by mala účinnejšie chrániť obete nebezpečného prenasledovania. Prezidentka sa zaujímala aj o nové údaje v súvislosti s aktuálnym stavom štátneho rozpočtu, ktoré by mali pomôcť samosprávam. Ako ďalej na sociálnej sieti informovala, premiér Ódor jej dal prísľub, že v diskusii so samosprávami bude pokračovať budúci týždeň.

Prediskutovali sme si tiež všetky možnosti zrýchlenia spustenia nového mýtneho systému a zníženia výšky provízie, ktorá bude vyplácaná poskytovateľovi vrátane provízie Sky Tollu. Podanie trestného oznámenia pre nevýhodnú zmluvu, ktorú štát v roku 2008 uzavrel práve s týmto prevádzkovateľom mýtneho systému, považujem za úplne odôvodnené," uviedla hlava štátu.

Odškodňovanie občanov

Predseda úradníckej vlády prezidentku taktiež informoval, akým spôsobom môže vláda urýchliť odškodňovanie občanov postihnutých živelnými katastrofami.

Prezidentka Čaputová zároveň ocenila, že úradnícka vláda si aj počas predvolebnej kampane zachováva pokoj i vecnosť a s týmto postojom pristupuje k riešeniu problémov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 21. február 2024

horoskopy na dnes stredu 21 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Ak nechcete vyvolať v okolí chaos, mali by ste dať najavo, že o tretieho nemáte záujem. Nerozčuľujte sa kvôli chybám iných, dôležité je, že ich nerobíte vy.

Býk 21.4. - 21.5.

Zdá sa, že dnešný večer bude veľmi zaujímavý. Ak čakáte návštevu, prinesie vám milú pozornosť, ak čakáte poštu, správy budú priaznivé. Je na mieste zachovať primeraný pokoj.

Blíženci 22.5. - 21.6.

V záležitosti svojho srdca nestrácajte trpezlivosť. Postupne sa vyriešia všetky problémy, ktoré sa dnes zdajú neprekonateľné. Ak pociťujete nedostatok energie, treba ju načerpať niekde v prírode.

Rak 22.6. - 22.7.

Už ráno sa s niekým pohneváte. I keď si to nepriznáte, na konflikte máte veľký podiel. Po nejakom rozhovore si uvedomíte, čo skutočne chcete.
Všetky Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie