• Dnes je: Sobota 22. februára 2020 meniny má Etela

Prezident Zelenskij obvinil Porošenka, že sa snaží prekaziť mierový proces na východe Ukrajiny

Prezident Zelenskij obvinil Porošenka, že sa snaží prekaziť mierový proces na východe Ukrajiny

Prezident zároveň vyjadril nádej, že ho Ukrajinci podporia.

10.10.2019 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj obvinil svojho predchodcu z podpory protestov s cieľom prekaziť mierový proces na východe krajiny.

Zelenskyj novinárom vo štvrtok povedal, že Petro Porošenko "tlačí" na ľudí, aby protestovali proti stiahnutiu ťažkých zbraní z Donbasu.

Ukončenie konfliktu

Prezident zároveň vyjadril nádej, že Ukrajinci ho podporia v jeho úsilí ukončiť dlhoročný konflikt. Porošenka obvinil, že má záujem na pokračovaní vojny.

Porošenko neuspel v snahe o znovuzvolenie a v kresle hlavy štátu ho po aprílových prezidentských voľbách vystriedal bývalý komik Zelenskyj . Hlasy si získal práve prísľubom, že ukončí krvavý konflikt na východe Ukrajiny.

Ústupky Rusku

Ukrajinská vláda a proruskí separatisti sa minulý týždeň dohodli na konaní regionálnych volieb v Donecku a Luhansku a odsune zbraní z týchto oblastí. Porošenko tieto kroky kritizoval ako prílišné ústupky Rusku a obvinil súčasnú vládu, že zradila záujmy štátu.

Päťročný konflikt medzi ukrajinskými separatistami a vládnymi silami si od roku 2014 vyžiadal už viac než 13-tisíc obetí.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Pozrite si náš nový Magazín!

Video: Koľko času maximálne by malo dieťa stráviť za počítačom, mobilom či tabletom?


Počasie