• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Prezident IIHF Luc Tardif verí, že hráči z NHL budú po dvanásťročnej pauze opäť hrať na olympiáde v Taliansku

Prezident IIHF Luc Tardif verí, že hráči z NHL budú po dvanásťročnej pauze opäť hrať na olympiáde v Taliansku

Tardif tiež prezradil, že zatiaľ neuvažuje o prípadnej účasti hokejistov z Ruska a Bieloruska na ZOH 2026, keďže kvalifikácia sa začne až koncom roka 2024.

26.4.2023 (SITA.sk) - Prezident Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) Luc Tardif verí, že hráči zo zámorskej NHL sa na ZOH 2026 v Taliansku prvýkrát od roku 2014 predstavia na olympijskom turnaji.

Šéf strešnej organizácie svetového hokeja pre web španielskeho denníka Marca uviedol, že už v tejto veci rokoval s Hráčskou asociáciou zámorskej NHL (NHLPA) a plánuje sa stretnúť aj so zástupcami Medzinárodného olympijského výboru (MOV).

Dvanásťročná pauza

"V minulom týždni som sa v Toronte stretol s NHLPA a v tomto týždni sa stretnem s MOV. Obe strany spoločne pracujú na návrate hráčov profiligy na ZOH. Nie je to jednoduché, lebo musíte najskôr zosúladiť rozvrhy, ale od Soči 2014 už prešiel dlhý čas a najbližšia príležitosť bude v Miláne. Dvanásť rokov je veľa. Musíte vziať do úvahy, že pre celú generáciu hráčov to môže byť posledná šanca zažiť olympiádu. Som optimista, v nasledujúcich troch mesiacoch budeme tvrdo pracovať," povedal Tardif.

Hokejisti z NHL hrali na zimnej olympiáde naposledy v roku 2014 v ruskom Soči, následne chýbali o štyri roky neskôr v juhokórejskom Pjongčangu aj vlani v čínskom Pekingu.


V reprezentačných dresoch sa hráči z kanadsko-americkej súťaže objavili aj v roku 2016 na Svetovom pohári v kanadskom Toronte, no súčasťou podujatia boli aj miešané tímy Severnej Ameriky do 23 rokov a Európy, v ktorom nechýbali viacerí Slováci.

O účasti Ruska a Bieloruska neuvažuje

Zatiaľ je však podľa neho správne, že hráči z oboch krajín sa nezúčastnia na medzinárodných súťažiach ani v budúcej sezóne 2023/2024.

Malo by to tak zostať minimálne do skončenia vojny na území Ukrajiny, ktorú od februára 2022 vedú Rusi s podporou Bielorusov.


"V prvom rade sa musíme prispôsobiť situácii, ktorú vytvorila vojna na Ukrajine. Nemôžeme poprieť silu ani vplyv Ruska v hokeji, ale musíme pozorne sledovať kroky MOV. Okrem iného aj z bezpečnostných dôvodov nie je vhodné, aby sa Rusi a Bielorusi vrátili do súťaží v tejto ani v budúcej sezóne. Budeme sledovať aj to, aké kroky podniknú MOV a národné výbory v súvislosti s OH 2024 v Paríži," vysvetlil prezident IIHF.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie