• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Prezident Biden navštívi Izrael, pomôcť má vraj prísť aj dvetisíc amerických vojakov

Prezident Biden navštívi Izrael, pomôcť má vraj prísť aj dvetisíc amerických vojakov

Keďže sa situácia v Pásme Gazy zhoršuje, USA a Izrael sa dohodli na vypracovaní plánu, ktorý umožní humanitárnej pomoci od darcovských krajín dostať sa k civilistom v Gaze.

17.10.2023 (SITA.sk) - Americký prezident Joe Biden v stredu navštívi Izrael, aby ukázal podporu kľúčovému spojencovi USA v období obáv, že vojna medzi židovským štátom a palestínskym militantným hnutím Hamas by sa mohla zmeniť na väčší regionálny konflikt. Oznámil to v utorok ráno v Tel Avive šéf americkej diplomacie Antony Blinken.

USA a Izrael vypracujú plán pomoci

Z Izraela Biden odcestuje do Jordánska, kde sa stretne s arabskými lídrami, povedal hovorca americkej Rady pre národnú bezpečnosť John Kirby.

Keďže sa humanitárna situácia v Pásme Gazy zhoršuje, Blinken povedal, že USA a Izrael sa dohodli na vypracovaní plánu, ktorý umožní humanitárnej pomoci od darcovských krajín dostať sa k civilistom v Gaze. Súčasťou plánu má byť možnosť vytvorenia oblastí, ktoré pomôžu civilistov udržať mimo ohrozenia.

"Zdieľame obavy Izraela, že Hamas môže zhabať alebo zničiť pomoc vstupujúcu do Gazy alebo inak brániť tomu, aby sa dostala k ľuďom, ktorí ju potrebujú," povedal Blinken.

Pomôcť má aj dvetisíc vojakov

Pentagon vraj tiež prikázal prípravu „na nasadenie" pre približne 2-tisíc vojakov, ktorí majú byť prichystaní pomôcť Izraelu v období vojny židovského štátu s Hamasom. Uviedli to dvaja americkí predstavitelia s podmienkou zachovania anonymity.

Americkí vojaci v rámci pomoci Tel Avivu majú vykonávať viacero podporných rolí, napríklad v oblasti zdravotníctva alebo v oblasti poskytovania dodatočnej bezpečnosti pri prevencii explózií nastražených výbušnín, uviedol jeden z predstaviteľov USA. Vojakov nemajú vyslať do Izraela, ale do iných krajín v regióne.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 22. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 22 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte možnosť prežiť príjemný deň v kruhu najbližších. Spoločenská akcia, ktorú si naplánujete, prebehne podľa vašich predstáv. Myslite aj na deti.

Býk 21.4. - 21.5.

Daj sa do kontaktu s osobami, ktoré myslia rovnako ako vy. Spoločne môžete veľa dosiahnuť. Spontánne nápady vyžadujú neobyčajné riešenie. Netreba sa ničoho naľakať.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak máte pocit, že vás okolie využíva, nezaškodilo by vám trochu tvrdohlavosti. Nedajte sa znechutiť zhoršenou atmosférou a snažte si zachovať optimizmus.

Rak 22.6. - 22.7.

Terajšie počasie na rozdiel od iných vás oberá o pokoj. Ste zavalený mimopracovnými povinnosťami, môžu sa pridať aj bolesti. Musíte vydržať, zajtra to bude lepšie.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie