• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Presun ruských vojakov komplikuje útočná operácia Moskvy, ukrajinské jednotky postúpili do obrannej línie

Presun ruských vojakov komplikuje útočná operácia Moskvy, ukrajinské jednotky postúpili do obrannej línie

Ukrajinské sily podľa ministerstva tiež naďalej vytvárajú tlak na ruské pozície južne od mesta Bachmut v Doneckej oblasti.

9.9.2023 (SITA.sk) - Presun ruských frontových síl na posilnenie „degradovaných“ jednotiek na juhovýchode Ukrajiny pravdepodobne bráni schopnosti Moskvy vykonávať útočné operácie v iných frontových oblastiach.

Taktický postup proti ruským pozíciám

Vo svojej sobotňajšej správe o vojne na Ukrajine to uvádza britské ministerstvo obrany, informuje denník The Guardian.

Rezort pripomína, že ukrajinské jednotky postúpili do „viacvrstvovej“ hlavnej ruskej obrannej línie východne od obce Robotyne v Zaporožskej oblasti.

Vojaci pokračujú v „postupnom taktickom postupe proti ruským pozíciám a oslabujú ruské sily v oblasti“ uvádza sa v správe.

„Je vysoko pravdepodobné, že Rusko presunulo sily z iných oblastí frontovej línie, aby nahradilo degradované jednotky v okolí Robotyne. Tieto presuny pravdepodobne obmedzujú schopnosť Ruska vykonávať vlastné útočné operácie pozdĺž iných oblastí frontovej línie,“ tvrdí Londýn.

Tlak na obranné línie Ruska

Tento presun podľa neho tiež veľmi pravdepodobne naznačuje tlak na obranné línie Ruska, hlavne pri Robotyne.

Ukrajinské sily podľa ministerstva tiež naďalej vytvárajú tlak na ruské pozície južne od mesta Bachmut v Doneckej oblasti, pričom zaznamenávajú zisky medzi obcami Kliščijivka a Andrijivka.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie