• Dnes je: Sobota 21. júla 2018 meniny má Daniel

Prestupová bomba! ŠK Slovan Bratislava posilnil Andraž Šporar

Prestupová bomba! ŠK Slovan Bratislava posilnil Andraž Šporar

„Dovolím si povedať, že hráč takýchto parametrov prichádza na Slovensko prvýkrát v histórii.

BRATISLAVA 3. januára (WebNoviny.sk) - Slovinský futbalový reprezentant Andraž Šporar je najnovšou posilou fortunaligového ŠK Slovan Bratislava. O spečatení transferu informuje web Slovana.

Kariéru naštartoval v Olimpiji Ľubľana

Dvadsaťtriročný útočník prichádza do Bratislavy zo švajčiarskeho FC Bazilej, v novom pôsobisku sa upísal na štyri a pol roka.


Zainteresované strany sa dohodli, že nezverejnia prestupovú čiastku za zakončovateľa, ktorý sa v zime 2015 stal najdrahším hráčom v histórii najvyššej slovinskej súťaže - tromfol aj Jana Oblaka, momentálne brankára Atlética Madrid. Svoju kariéru naštartoval v Olimpiji Ľubľana, v jej drese strelil 50 gólov.

Ako hráč Bazileja získal dva ligové tituly a predstavil sa aj v Lige majstrov. V jesennej časti tohto ročníka hosťoval v nemeckom Bielefelde, zaznamenal dva presné zásahy. Na konte má štyri štarty v seniorskej reprezentácii.

Slovan tromfol ostatné kluby

Počas aktuálneho prestupového obdobia sa o služby ľubľanského rodáka strhla veľká bitka a "belasí" uspeli v konfrontácii s ponukami z Belgicka, Holandska či Srbska, referuje web Slovana.

"Bol to určite najnáročnejší prestup, aký sme v klube doteraz realizovali. O Šporarove služby bola veľká bitka, neustále dostával nové ponuky. Som veľmi rád, že sa nám podarilo úspešne dotiahnuť jeho príchod do Slovana Bratislava. Podpísali sme s ním zmluvu na štyri a pol roka," povedal viceprezident klubu Ivan Kmotrík mladší a pokračoval: "Dovolím si povedať, že hráč takýchto parametrov prichádza na Slovensko prvýkrát v histórii. Andraž je futbalista, ktorý spĺňa vysoké európske kritériá a je stabilnou súčasťou slovinskej reprezentácie. Tento prestup ukazuje naše smerovanie v prestupovej politike, ktoré sme začali raziť v letnom prestupovom období príchodom kvality ako Rabiu, Holman či Božikov. V podobe Andraža prichádza opäť nadštandardná kvalita na úrovni vyspelých európskych líg. Chceme sa dostať na európsku úroveň a byť súčasťou pohárových súťaží, na to potrebujeme aj kvalitných hráčov, akým Andraž nepochybne je. V Slovane Bratislava ho srdečne vítam a verím, že naša spolupráca bude úspešná."

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie