• Dnes je: Piatok 15. októbra 2021 meniny má Terézia

Prešovská nemocnica hlási kritickú situáciu, počet hospitalizovaných pacientov stále narastá

Prešovská nemocnica hlási kritickú situáciu, počet hospitalizovaných pacientov stále narastá

Fakultná nemocnica zabezpečuje aj očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Očkujú vakcínou Comirnaty od spoločnosti BionTech/Pfizer, a to aj nezaregistrovaných záujemcov.

Počet pacientov s ochorením COVID-19 sa vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J.A. Reimana v Prešove každým dňom zvyšuje. Pre agentúru SITA to uviedol riaditeľ nemocnice Ľubomír Šarník. Konkretizoval, že v stredu 22. septembra bolo na oddelení infektológie hospitalizovaných 31 pacientov.

„Po skúsenostiach s predchádzajúcimi vlnami sme v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva SR pripravili také opatrenia, aby sme boli pripravení zvládnuť tretiu vlnu pandémie,“ skonštatoval bez uvedenia podrobností riaditeľ nemocnice. Zároveň dodal, že nemocnica zatiaľ nezaznamenala výrazné výpadky zdravotníckeho personálu.

Fakultná nemocnica zabezpečuje aj očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Očkujú vakcínou Comirnaty od spoločnosti BionTech/Pfizer, a to aj nezaregistrovaných záujemcov. Vakcinácia prebieha trikrát v týždni, konkrétne v pondelok, stredu a piatok v čase od 7:00 do 15:00. Každú stredu od 10:00 do 14:00 očkujú aj deti vo veku 12 až 17 rokov.

„Záujem o očkovania je bohužiaľ nízky a aj napriek dostatočne veľkej kapacite nášho vakcinačného centra sa ani v týchto dňoch nezvyšuje,“ uviedol Šarník.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie