• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Prešovčania už e-kolobežky Bolt v meste nenájdu, mesto však avizuje zmenu

Prešovčania už e-kolobežky Bolt v meste nenájdu, mesto však avizuje zmenu

Zdieľaná doprava v podobe elektrokolobežiek funguje v Prešove od júla 2020, keď uviedli do prevádzky prvých 164 e-kolobežiek. Presne o rok neskôr sa k nim pridali aj zdieľané bicykle.

Dopravu zdieľanými elektrickými kolobežkami v meste Prešov čakajú v tomto roku zmeny. Jedného z prevádzkovateľov e-kolobežiek už ľudia v meste nenájdu. Nahradí ho rozšírená ponuka druhého prevádzkovateľa. Informovala o tom tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Šitárová.

Prichádzajú zmeny

Ako uviedla, zdieľané elektrokolobežky sa v Prešove tešia veľkej obľube. V roku 2023 však čakajú zdieľanú dopravu v meste Prešov zmeny.

„Primátor mesta Prešov František Oľha podpísal memorandum medzi mestom Prešov a Tier Mobility Slovakia, s. r. o. o nasadení a prevádzke elektrických kolobežiek na území mesta Prešov,“ informovala Šitárová. Pripomenula, že predchádzajúce memorandum s touto spoločnosťou bolo platné od 7. júla do 31. decembra minulého roka.

Počet e-kolobežiek stúpne

Na základe nového memoranda stúpne počet e-kolobežiek tohto prevádzkovateľa z doterajších 150 na 500 kusov.

„Tieto kolobežky nahradia výpadok približne 400 ks e-kolobežiek Bolt, ktoré ľudia v meste Prešov už nenájdu, nakoľko spoločnosť ukončila ich prevádzku,“ skonštatovala tlačová referentka. Doplnila, že memorandum obe strany uzatvorili na dobu určitú, do 31. decembra 2024.

Ekologickejší spôsob prepravy

Zdieľaná doprava v podobe elektrokolobežiek funguje v Prešove od júla 2020, keď uviedli do prevádzky prvých 164 e-kolobežiek. Presne o rok neskôr sa k nim pridali aj zdieľané bicykle.


„Prešovčania túto službu využívajú najmä v centre mesta, v okolí Prešovskej univerzity a v okolí autobusovej a vlakovej stanice, ako rýchlejší a zároveň ekologickejší spôsob prepravy,“ uviedla Šitárová.

Podľa štatistík oboch prevádzkovateľov e-kolobežiek ľudia za minulý rok najazdili dokopy viac ako 370-tisíc kilometrov. Väčšina z jázd sa uskutočnila v popoludňajších hodinách medzi 13:00 a 19:00.


„E-kolobežky výrazne šetria aj emisie. Jazdou na nich sa vlani zabránilo viac ako 32 tonám emisií CO2,“ doplnila tlačová referentka.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie