• Dnes je: Streda 27. januára 2021 meniny má Bohuš

Prešov zasiahla intenzívna búrka, voda sa valila aj historickým centrom mesta

Prešov zasiahla intenzívna búrka, voda sa valila aj historickým centrom mesta

Počas takmer hodinu trvajúceho silného dažďa v meste Prešov spadlo 16,5 milimetra zrážok, ktoré spôsobili viaceré komplikácie.

PREŠOV 19. júna (WebNoviny.sk) - Mestom Prešov sa v stredu popoludní prehnala intenzívna búrka. Počas takmer hodinu trvajúceho silného dažďa spadlo v meste 16,5 milimetra zrážok, ktoré spôsobili viaceré komplikácie. Tie si vyžiadali zásah prešovských hasičov.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa mesta Prešov Eva Peknušiaková, v teréne bola desať hasičov s tromi kusmi techniky, ktorí odčerpávali vodu zo suterénov rodinných a bytových domov na uliciach Záhradná, Odborárska a Levočská. Dobrovoľní hasiči zasahovali aj na ulici Gorkého.

V lokalite Za kalváriou nestíhala kanalizácia odvádzať vodu, problém riešila spoločnosť MP Kanal. Voda sa valila aj historickým centrom mesta, rovnako ako počas nedávnej búrky na ulici Jarková a Floriánova. „Doteraz neboli hlásené žiadne spadnuté stromy, ktoré by bolo potrebné odstrániť. Aktuálne však dážď ustal a situácia je stabilizovaná,“ dodala Peknušiaková.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie