• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

Premiéra Ódora neprekvapilo vyslovenie nedôvery. Neznamená to však, že teraz nebude vláda nič robiť

Premiéra Ódora neprekvapilo vyslovenie nedôvery. Neznamená to však, že teraz nebude vláda nič robiť

Programové vyhlásenie je pre Ódora cestovnou mapou do volieb.

15.6.2023 (SITA.sk) - Výsledok pre nás nie je prekvapujúci, vopred sme vedeli, ktoré strany programové vyhlásenie vlády podporia, a ktoré budú hlasovať proti alebo sa zdržia, skonštatoval premiér Ľudovít Ódor v Národnej rade (NR) SR po tom, ako parlament jeho kabinetu nevyslovil dôveru.

Napriek tomu ale nemienia nahliadať na programové vyhlásenie ako na dokument, ktorý nemá hodnotu. Ak ich prezidentka Zuzana Čaputová poverí tým, aby naďalej fungovali, hoci s obmedzenými kompetenciami, majú v úmysle napĺňať svoj program, najmä to, čo je na prospech občanov i spoločnosti.

V plánoch sa chystá pokračovať

„To číslo samotné nie je dôležité, dôležité je to, že vláda už nebude mať plné kompetencie a my sa musíme pripraviť na to, že mnohé rozhodnutia budeme musieť konzultovať s pani prezidentkou," zhodnotil predseda úradníckej vlády hlasovanie o dôvere.

Podotkol, že niektoré veci už implementovali a niektoré sa chystajú implementovať. „Netvárime sa, že nedostali sme dôveru, tak nebudeme nič robiť. Naopak, všetko, čo sme sľúbili sa budeme snažiť aj dodržať," vyhlásil premiér.

Zhodnotil aj správanie sa členov vlády

Pracovnú morálku v parlamente premiér zhodnotil tak, že nebola na úplne najvyššej úrovni. V pléne podľa neho nebol veľký záujem poslancov počúvať ani seba navzájom, ani členov vlády.

„Samozrejme, v tej rozprave sme počuli absolútne všetko, od nejakej totálnej žumpy, privitivizmu, stand-up komédie, až po naozaj cenné rady aj kvalitné pripomienky," zhodnotil Ódor. Dodal, že nečakal nič iné a mnohé vystúpenia označil za konštruktívne.

Prezidentka podľa Ódora jeho kabinet odvolá a poverí ho vládnutím s obmedzenými kompetenciami. Zatiaľ nemá konkrétny termín.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie