• Dnes je: Štvrtok 28. septembra 2023 meniny má Václav

Premiér Ódor už vie o najpálčivejších problémoch ministerstva spravodlivosti, Dubovcová navrhuje tri priority

Premiér Ódor už vie o najpálčivejších problémoch ministerstva spravodlivosti, Dubovcová navrhuje tri priority

Predseda vlády Ľudovít Ódor v piatok navštívil ministerstvo spravodlivosti.

19.5.2023 (SITA.sk) - Predseda vlády Ľudovít Ódor v piatok navštívil ministerstvo spravodlivosti, kde sa oboznámil s najpálčivejšími problémami a prioritami rezortu.

Dubovcová navrhne tri priority

Ministerka spravodlivosti Jana Dubovcová ho informovala o tom, že do programového vyhlásenia vlády navrhne tri priority.

„Prvou je stabilizácia ľudských zdrojov, pretože celý rezort spravodlivosti má toto identifikované ako najväčší a dlhotrvajúci problém a je potrebné ho riešiť,“ zdôraznila. Ďalšie priority sú implementácia Plánu obnovy a zodpovedná príprava rozpočtu rezortu na rok 2024 a tiež výhľadového rozpočtu na nasledujúce dva roky.

Kľúčová reforma plánu obnovy

„Čo sa týka Plánu obnovy, rezort implementoval veľmi kľúčovú reformu, ktorá sa týka súdnictva a k 1. júnu sa uvedie do praxe,“ poukázala podpredsedníčka vlády pre Plán obnovy a odolnosti SR a využívanie eurofondov Lívia Vašáková. Na to nadväzuje investícia do súdnych budov, ktorá prinesie lepšie podmienky pre sudcov a ďalších zamestnancov súdov.

Zároveň bude šetriť aj prevádzkové náklady. Vašáková podčiarkla, že je potrebné zefektívniť prípravy s cieľom, aby sa táto masívna kapitálová investícia do slovenských súdov podarila.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 28. september 2023

horoskopy na dnes stvrtok 28 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Skôr ako sa niekomu zaviažete, dobre si všetko premyslite a pozisťujte, čo sa dá. Neskôr sa budete márne vyhovárať, že ste nemali dosť informácií. Opatrnosť je matkou múdrosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ťažko sa nájde vec, ktorá by vás mohla naplno uspokojiť. Čo môžete podniknúť, aby ste konečne zosúladili vlastné idey, to sú otázky, ktoré si kladiete a dnes môžete dostať na ne odpoveď.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Konajte rozvážne a premyslite si ďalšie kroky do budúcnosti. Nemyslite len na ťažkosti, mohli by ste prepadnúť pesimizmu. Vynechajte prácu s peniazmi!

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes zaznamenáte úspech skoro v každej oblasti vašej práce. Nesnažte sa však rozvíjať nové činnosti, nemuseli by ste ich zvládnuť. Dávajte pozor na cestách.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie