• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Premiér Ódor si vypočul problémy samospráv a chce podať pomocnú ruku

Premiér Ódor si vypočul problémy samospráv a chce podať pomocnú ruku

Ľudovít Ódor rokoval s predstaviteľmi samospráv.

26.5.2023 (SITA.sk) - Predseda vlády Ľudovít Ódor bude s jednotlivými ministerstvami, najmä s ministerstvom financií hľadať možnosti, ako podať pomocnú ruku samosprávam. Uviedol to na piatkovej tlačovej besede po rokovaní s predstaviteľmi samospráv, na ktorom si vypočul problémy, ktoré v súčasnosti trápia samosprávy.

Energokompenzácie a kovidové pôžičky

Ako uviedol, prešli si spoločne dôležité otázky nielen finančného charakteru, ale aj otázky postavenia a financovania samospráv do budúcnosti.

Premiér uviedol, že by vláda rada prišla aj v programovom vyhlásení s koncepciou, ktorá nebude zaťažená politickým súbojom.

Najpálčivejšie témy v zmysle samospráv sú energokompenzácie, kovidové pôžičky ako aj niektoré problémy súvisiace so životným prostredím a so zdravotníctvom.

Komplikovaná situácia

Na rokovaní s predsedom vlády sa zúčastnili predseda Združenia miest a obcí Slovenska Jozef Božik, predseda Združenia samosprávnych krajov SK8 Jozef Viskupič a prezident Únie miest Slovenska Richard Rybníček.

"Spolu s ministrom financií Michalom Horváthom tak máme určitý prehľad o tom, aké sú detailné požiadavky. Na druhej strane je naša situácia komplikovaná v tom, že zatiaľ ani presne nevieme povedať, ako vyzerá rozpočet na tento rok vo väzbe na to, že nedávno parlament schválil ďalšie výdavky, ktoré neboli kryté v rozpočte, a takisto je ešte jedna schôdza, alebo možno aj mimoriadne schôdze, ktoré ak prinesú ďalšie náklady, tak tie pomoci, ktoré boli sľúbené predchádzajúcou vládou, nebude také jednoduché realizovať," vysvetlil Ódor.

Preto by chcel súčasne apelovať na poslancov, aby výraznejšie nekomplikovali situáciu, lebo vláda nebude môcť plniť ani tie záväzky, ktoré už boli predtým predstavené. „Čo sa týka ďalších otázok, zarezonovala aj možnosť, ako sa pozrieť na mechanizmy financovania istých problémov samospráv aj z iných zdrojov. Budeme hľadať možnosti, ako k tomu pristupovať," zdôraznil predseda vlády.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie