• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Premiér Ódor podá trestné oznámenie pre podpis zmluvy so Skytollom

Premiér Ódor podá trestné oznámenie pre podpis zmluvy so Skytollom

Predseda vlády SR Ľubomír Ódor počas rokovania 94. schôdze Národnej rady SR

Predseda úradníckej vlády Ľudovít Ódor podá trestné oznámenie pre podpis pôvodnej zmluvy so Skytollom v súvislosti s vysokou nákladovosťou mýta.

Táto zmluva je podľa neho pre všetkých extrémne nevýhodná a predražená. Uviedol to v diskusnej relácii Sobotné dialógy verejnoprávnej televízie RTVS.

„Nevieme, koľko budeme platiť za predĺženie zmluvy so Skytollom, síce bola dohodnutá základná cena, ale je záujem previesť časť podniku na štát a ukončiť zmluvu so spoločnosťou. Ak prenesieme isté percento, tak za to nebudeme platiť Skytollu, lebo to bude v našich rukách,“ povedal.

Politické strany majú zázračne pred voľbami riešenia, vláda však musela stopnúť pomoc samosprávam

Úradnícka vláda musela stopnúť všetky pomoci, ktoré neboli vykonané pre zabezpečenie schválených opatrení od poslancov Národnej rady SR. V diskusnej relácii Sobotné dialógy verejnoprávnej televízie RTVS predseda úradníckej vlády Ľudovít Ódor pripustil, že samosprávy nemusia dostať žiadne peniaze. Zároveň však urobí všetko pre to, aby mestám a obciam pomohli, pretože chápe, že sú v rovnakej situácii ako vláda.

Výdavky v hodnote jednej miliardy

Parlament svojím rozhodnutím zobral samosprávam zhruba 700 miliónov eur z rozpočtov cez daňový bonus. Sme na jednej lodi, keďže musíme riešiť situáciu, ktorú spôsobil niekto iný," tvrdí Ódor.

Bývalý premiér Eduard Heger (Demokrati) pred časom uviedol, že peniaze pre samosprávy nachystal. Zároveň vyzval úradnícku vládu, aby ich mestám a obciam vyplatila. Ódor na margo toho uviedol, že keď Heger chystal peniaze pre samosprávy, ešte neboli schválené najnovšie opatrenia Národnou radou SR.

Máme tu výdavky v hodnote jednej miliardy eur navyše. Bolo by od nás nezodpovedné prisľúbiť niečo, keď nevieme naisto, či na to budeme mať peniaze," povedal premiér.

Zatiaľ neľutuje prijatie funkcie

Predseda úradníckej vlády ďalej uviedol, že zatiaľ neľutuje prijatie funkcie premiéra. Ako sám povedal v diskusnej relácii Sobotné dialógy, neočakával, že budú vládnuť bez akýchkoľvek problémov, ale boli na ne nachystaní.

Neprekvapilo nás ani to, že v predvolebnom období sa každý deň koná tlačová konferencia s témou, čo by sme mali robiť. Tie isté politické strany, ktoré vládli desať, päť alebo tri roky doteraz, mnohé veci neriešili, ale zrazu zázračne pred parlamentnými voľbami majú riešenia," tvrdí Ódor. Zároveň je veľmi rád, že strany riešenia majú a verí, že im taký prístup vydrží aj po voľbách.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 1. december 2023

horoskopy na dnes piatok 1 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 1. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Ak chcete meniť beh udalostí, môže sa vám to dnes podariť. Na mieste je však opatrnosť, pretože sa stretnete s veľkým odporom. Pohodlnejšie by bolo do toho sa nepúšťať.

Býk 21.4. - 21.5.

Skôr ako sa rozhodnete pre niečo celkom nové, mali by ste najskôr vyskúšať, čo to spraví na verejnosti. Nemôžete si predsa dovoliť robiť nepodarky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Najskôr sa snažte pozbierať všetky potrebné argumenty a až potom s nimi vyjdite na verejnosť. Predčasný zásah by ani vám, ani veci nijako nepomohol.

Rak 22.6. - 22.7.

Hoci sa vývoj akcie predbežne zastavil, využite príležitosť a urobte si prehľad o nákladoch a výsledkoch svojho úsilia. Budete sa môcť lepšie pripraviť na ďalšie kroky.Všetky Horoskopy pre Piatok 1. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie