• Dnes je: Utorok 22. júna 2021 meniny má Paulína

Premiér Matovič sa Ukrajine ospravedlnil za svoje výroky

Premiér Matovič sa Ukrajine ospravedlnil za svoje výroky

Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba kritizoval slovenského premiéra za jeho výroky vo vysielaní Rádia Expres.

4.3.2021 (Webnoviny.sk) - Premiér Igor Matovič (OĽaNO) sa ospravedlnil všetkým Ukrajincom za svoju neprimeranú reakciu, ktorá by mohla podkopať ich spravodlivé úsilie. Uviedol to vo svojom profile na sociálnej sieti.

Neprimeraná reakcia

Doplnil, že postoj Slovenskej republiky k územnej celistvosti Ukrajiny bol vždy veľmi jasný. Zdôraznil tiež, že dodržiavanie medzinárodného práva je nevyhnutnosťou.

„Ospravedlňujem sa všetkým Ukrajincom za moju neprimeranú reakciu, ktorá by mohla podkopať ich spravodlivé úsilie,“ uviedol Matovič.

Výroky v rádiu

Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba kritizoval v stredu 3. marca slovenského premiéra za jeho výroky vo vysielaní Rádia Expres z utorka 2. marca.

Matovič na otázku, čo sľúbil Rusku za dodávku vakcín Sputnik V, odpovedal, že Zakarpatskú Ukrajinu. Neskôr predseda slovenskej vlády doplnil, že nesľúbil nič a naznačil, že žartoval. „Nech ich vymení za niekoľko slovenských regiónov,“ napísal na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter Kuleba.

Doplnil, že je nešťastné, že „slovenský premiér svojimi nevhodnými vyjadreniami kazí nesmierne priateľské a úprimné vzťahy medzi Ukrajinou a Slovenskom“.

Povolenie na použitie Sputnika V môže byť protizákonné, Zastavme korupciu upozorňuje na viacero problémov

Schvaľovanie vakcíny je náročný proces. Aké výnimky robia úrady kvôli COVID-19?

Matovič: Výrobca vakcíny Sputnik V je ochotný zrušiť zmluvu bez sankcií

Prišiel čas pozrieť sa do zrkadla, naložil Matovičovi na Facebooku jeho vlastný poslanec z OĽaNO

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie