• Dnes je: Piatok 25. júna 2021 meniny má Tadeáš

Premiér Matovič má vyhlásenie k aktuálnej politickej situácii (naživo)

Premiér Matovič má vyhlásenie k aktuálnej politickej situácii (naživo)

Predseda SaS Richard Sulik je presvedčený, že dohoda má rácio a prispeje k normalizácii vzťahov v koalícii.

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) bude mať vo štvrtok po 15.00 vyhlásenie k aktuálnej politickej situácii.

Kríza je podľa Kollára zažehnaná a koalícia ide ďalej. Sulík verí, že s Matovičom našli cestu ako spolu vychádzať

Podľa slov predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina) každý niečo získal a niečo stratil.

PODROBNOSTI, VRÁTANE PERSONÁLNYCH, oznámia lídri na spoločnej tlačovej besede po doladení všetkých detailov.

Naživo: Vyhlásenie premiéra Igora Matoviča15:26 O konci krízy v koalícii už skôr vo štvrtkovej relácii Rádia Expres Braňo Závodský naživo hovoril predseda Národnej rady SR (NR SR) a hnutia Sme rodina Boris Kollár. Doplnil, že vo štvrtok bude spoločná tlačová konferencia, alebo vyhlásenie štyroch lídrov koaličných strán. Podľa jeho slov každý niečo získal a niečo stratil. Podotkol, že chyby v komunikácii si vysvetlili a „sústrediť sa treba na pomoc ľuďom“.


15:20 Premiér Igor Matovič (OĽaNO) uviedol, že Marek Krajčí je podľa neho minister, ktorý si spomedzi všetkých členov vlády svoju prácu najviac „odmakal“.


15:14 Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) oznámil, že končí vo svojej funkcii.


Kollár v Rádiu Expres vyhlásil, že "každý niečo stratil, ale aj získal." Podľa portálu hnonline.sk koaličnú krízu zažehnala dohoda, ktorej výsledkom má byť hlava ministra zdravotníctva Mareka Krajčího, ale aj hlava predsedníčky zdravotníckeho výboru Jany Bittó Cigánikovej.


Matovičove vyjadrenia sú za čiarou a zvyšujú napätie, zhodujú sa odborníci


Premiér Igor Matovič (OĽaNO) sa v stredu odmlčal na sociálnej sieti Facebook. Nebolo by na tom nič zaujímavé, keby tam doteraz každý deň nezverejňoval hneď niekoľko príspevkov. Využíva ju, aby oznámil zásadné zmeny v krajine, komentoval koaličných či zahraničných partnerov či zverejňoval fotky z interných rokovaní.


Jeho odmlka prišla po slovnej prestrelke s Radom Baťom, poradcom ministra financií Eduarda Hegera (OĽaNO), ktorý v minulosti radil aj expremiérke Ivete Radičovej či prezidentovi Andrejovi Kiskovi. Baťo je tiež manželom riaditeľky Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) Zuzany Baťovej.


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie