• Dnes je: Nedeľa 01. augusta 2021 meniny má Božidara

Premiér Heger nesúhlasí so slovami Gyimesiho a stretne sa so šéfom diplomacie Korčokom

Premiér Heger nesúhlasí so slovami Gyimesiho a stretne sa so šéfom diplomacie Korčokom

Podľa poslanca Gyimesiho bola neúčasť zástupcu slovenského veľvyslanectva na rokovaní ministra financií Matoviča v Budapešti predpokladom úspechu.

10.4.2021 (Webnoviny.sk) - Predseda vlády SR Eduard Heger nesúhlasí s tvrdeniami poslanca Györgyho Gyimesiho (OĽaNO) a považuje ich za nešťastné. Heger to povedal v sobotňajšej diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Sobotné dialógy.

Korčok sa ohradil voči Gyimesimu

Podľa Gyimesiho bola neúčasť zástupcu slovenského veľvyslanectva na piatkovom rokovaní ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) v Budapešti predpokladom úspechu rokovaní s maďarskou stranou.

Voči týmto tvrdeniam sa ohradil aj minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nom. SaS).

Heger potvrdil, že v pondelok 12. apríla bude mať so šéfom slovenskej diplomacie stretnutie. „Myslím si, že je dôležité, aby sme vždy na takýchto cestách mali aj zástupcov veľvyslanectiev,“ doplnil Heger.

Matovič zachraňuje životy

Matovič v piatok 9. apríla rokoval v Budapešti s maďarským ministrom zahraničných vecí Péterom Szijjártóm aj premiérom Maďarska Viktorom Orbánom. Szijjártó na piatkovej tlačovej besede po rokovaní s Matovičom vyhlásil, že na základe žiadosti Slovenska pomôže Maďarsko pri testovaní ruskej vakcíny Sputnik V.

Matovič zároveň dodal, že ruská vakcína je skladovaná na Slovensku v chladničkách už šesť týždňov, pričom by ňou bolo možné zachraňovať ľudské životy. Práve z toho dôvodu prišiel požiadať Maďarsko o pomoc pri testovaní tejto zásielky.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie