• Dnes je: Piatok 14. mája 2021 meniny má Bonifác

Predsedom komisií pre výber policajného prezidenta a šéfa inšpekcie sa stal Jozef Szabó

Predsedom komisií pre výber policajného prezidenta a šéfa inšpekcie sa stal Jozef Szabó

Kandidátov na oba posty majú komisie vypočúvať v utorok druhého apríla.

BRATISLAVA 28. marca (WebNoviny.sk) - Predsedom komisií pre výber prezidenta Policajného zboru ako aj Úradu inšpekčnej služby je Jozef Szabó z Generálnej prokuratúry SR. Ako ďalej agentúru SITA informoval tlačový odbor rezortu vnútra, obe komisie sa po prvýkrát zišli vo štvrtok.

Zástupcovia ministerstva aj polície

"Na prvých rokovaniach si členovia výberových komisií zvolili predsedu a schválili rokovacie poriadky upravujúce podrobnosti o ich rokovaní, o spôsobe hodnotenia uchádzačov, rozhodovaní komisie a podobne," informovalo ministerstvo. Kandidátov na oba posty majú komisie vypočúvať v utorok druhého apríla.

V komisiách majú zástupcov ministerstvo vnútra, polícia, policajná inšpekcia, Generálna prokuratúra SR, Akadémia Policajného zboru a policajné odbory. Komisia pre voľbu riaditeľa inšpekcie má zástupcov aj z rezortov spravodlivosti a financií.

Okrem súčasného policajného prezidenta Milana Lučanského sa o funkciu šéfa polície vo výberovom konaní uchádza aj policajt z Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Žiari nad Hronom Slavomír Vodnák, policajný pridelenec v Prahe Ivan Ševčík a riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Ivan Piliar.

Kandátov vypočuje aj parlamentný výbor

O kreslo šéfa Úradu inšpekčnej služby sa uchádza súčasný riaditeľ úradu Adrián Szabó, jeho zástupca Robert Zaplatílek, Igor Tomáš z Prezídia Policajného zboru a súčasný viceprezident polície Martin Krčmárik.


Kandidátov odporučených komisiami vypočuje parlamentný výbor pre obranu a bezpečnosť. Ministerka vnútra Denisa Saková potom rozhodne o obsadení postov šéfa polície a inšpekcie spomedzi kandidátov odobrených výborom. Funkčné obdobie nového policajného prezidenta a šéfa inšpekcie má byť štyri roky, pričom sa o posty môžu uchádzať opätovne.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie