• Dnes je: Pondelok 16. júla 2018 meniny má Drahomír

Predseda vlády Peter Pellegrini poslal sústrastný telegram českému premiérovi

Predseda vlády Peter Pellegrini poslal sústrastný telegram českému premiérovi

Peter Pellegrini vyjadril úprimnú sústrasť pozostalým v súvislosti s tragickou udalosťou v chemickej továrni v Kralupoch nad Vltavou BRATISLAVA 22.

BRATISLAVA 22. marca (WebNoviny.sk) - Predseda vlády Peter Pellegrini poslal telegram predsedovi vlády Českej republiky Andrejovi Babišovi, v ktorom vyjadril úprimnú sústrasť pozostalým v súvislosti s tragickou udalosťou v chemickej továrni v Kralupoch nad Vltavou

Smutná udalosť

Agentúru SITA o tom informoval tlačový odbor Úradu vlády SR. „S hlbokou ľútosťou som prijal správu o dnešnej tragickej udalosti v chemickej továrni v Kralupoch nad Vltavou, ktorá si, žiaľ, vyžiadala ľudské obete a zranených.


Dovoľte mi, aby som Vám vyjadril v mene vlády Slovenskej republiky úprimnú sústrasť nad touto mimoriadne smutnou a nešťastnou tragédiou v priemyselnom objekte, ktorá je svojím rozsahom najväčšou za posledné desaťročia. Taktiež vyjadrujem úprimnú sústrasť pozostalým a želám skoré uzdravenie zraneným," píše nový predseda vlády v telegrame.

Zomrelo šesť ľudí

Pri dopoludňajšej explózii v areáli chemičky v meste Kralupy nad Vltavou v Stredočeskom kraji zomrelo šesť ľudí, ďalší utrpeli zranenia. „Podľa prvotných informácií nastal v jednej z firiem v areáli výbuch. Všetky okolnosti a príčiny zisťujeme,“ uviedla hovorkyňa polície Markéta Johnová.


Podľa informácií od hovorkyne stredočeských hasičov Vladimíry Kerekovej ide o areál firmy Synthos. Tá sa zaoberá výrobou emulzných kaučukov a tiež speňovateľného polystyrénu. Výbuch tam bol aj v októbri 2015. Zranenia vtedy utrpeli dvaja ľudia.


Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie