• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

Predseda predstavenstva Credit Suisse sa ospravedlnil akcionárom, že nedokázali zastaviť stratu dôvery

Predseda predstavenstva Credit Suisse sa ospravedlnil akcionárom, že nedokázali zastaviť stratu dôvery

Politickí lídri, finanční regulátori a švajčiarska centrálna banka sa obávali, že otriasajúca sa Credit Suisse by mohla vyvolať ešte väčšie turbulencie na globálnych finančných trhoch po kolapse dvoch amerických bánk.

Predseda predstavenstva švajčiarskej banky Credit Suisse Axel Lehmann sa v utorok ospravedlnil akcionárom za zlyhania kedysi váženej banky a priznal, že ide o šok, že peňažný ústav v rámci vládou dohodnutého prevzatia pohltí konkurenčná banka UBS.

Posledné valné zhromaždenie

„Banku nebolo možné zachrániť,“ povedal Lehmann na poslednom valnom zhromaždení akcionárov banky so 167-ročnou históriou.


Podľa predsedu predstavenstva banku čakali len dve možnosti, a to dohoda alebo bankrot. Lehmann sa stal šéfom Credit Suisse len vlani po tom, ako do nej prišiel v roku 2021 z UBS.

„Ospravedlňujem sa, že sme už nedokázali zastaviť stratu dôvery,“ povedal tiež predseda predstavenstva. Švajčiarski vládni predstavitelia narýchlo zorganizovali prevzatie Credit Suisse bankou UBS za 3,25 miliardy dolárov pred dvomi týždňami v reakcii na zintenzívnenie pádu akcií a na to, že nervóznejší vkladatelia si vyberali peniaze.

Turbulencie po kolapse bánk

Politickí lídri, finanční regulátori a švajčiarska centrálna banka sa obávali, že otriasajúca sa Credit Suisse by mohla vyvolať ešte väčšie turbulencie na globálnych finančných trhoch po kolapse dvoch amerických bánk.

Peňažný ústav Credit Suisse sa v posledných rokoch potácal od škandálu ku škandálu. Išlo napríklad o nesprávnu orientáciu sa na hedžové fondy, obvinenia, že banka nehlási tajné účty bohatých Američanov, ktorí sa vyhýbali plateniu daní, či nedostatočné kroky na zabránenie prania špinavých peňazí bulharským kokaínovým gangom.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie