• Dnes je: Piatok 25. júna 2021 meniny má Tadeáš

Predĺžená lehota na technickú a emisnú kontrolu stále platí, vodiči by si ju však mali vybaviť čo najskôr

Predĺžená lehota na technickú a emisnú kontrolu stále platí, vodiči by si ju však mali vybaviť čo najskôr

Počas mimoriadnej situácie aj naďalej platí o 3 mesiace predĺžená lehota na vykonanie emisnej alebo technickej kontroly vozidla.

Počas aktuálnej mimoriadnej situácie, vyvolanej pandémiou koronavírusu, aj naďalej platí o tri mesiace predĺžená lehota na vykonanie emisnej alebo technickej kontroly vozidla.

Informoval o tom prostredníctvom sociálnych sietí minister dopravy Andrej Doležal s tým, že niektoré európske krajiny sa rozhodli taktiež lehotu predĺžiť.

Napríklad susedná Česká republika predĺžila lehotu až na 10 mesiacov, ale tam boli stanice medzičasom zatvorené. Keďže na Slovensku sú stanice technickej kontroly v prevádzke, preto šéf rezortu dopravy vyzýva všetkých motoristov, aby s kontrolou neotáľali a vybavili si ju čo najskôr.

Predĺženie platnosti technickej a emisnej kontroly o tri mesiace platí iba na Slovensku a v zahraničí toto predĺženie zo strany kontrolných orgánov nemusí byť akceptované. Preto ministerstvo dopravy apeluje na vodičov, ktorým sa končí platnosť technickej kontroly a emisnej kontroly, aby nečakali a objednali sa na najskorší možný termín.

Stanice technickej kontroly a pracoviská emisnej kontroly vykonávajú svoju činnosť za dodržiavania protipandemických opatrení stanovených Úradom verejného zdravotníctva SR. Preto každý motorista môže danú kontrolu absolvovať.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie