• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Predčasné voľby vyjdú Slovensko na takmer 17 miliónov eur, peniaze minú dva úrady

Predčasné voľby vyjdú Slovensko na takmer 17 miliónov eur, peniaze minú dva úrady

Vyplýva to z prílohy Harmonogramu organizačno-technického zabezpečenia volieb, ktorý v stredu odobrila vláda.

21.6.2023 (SITA.sk) - Náklady spojené s uskutočnením septembrových predčasných parlamentných volieb by mali dosiahnuť čiastku 16 835 505 eur.

Ministerstvo vnútra, ktoré materiál na zasadnutie kabinetu predložilo, by malo v rámci organizácie volieb minúť 13 686 875 eur a ďalších 3 148 630 eur bude potrebovať Štatistický úrad SR.

Náklady spojené s predčasnými voľbami

„Za kapitolu Ministerstva vnútra SR budú finančné prostriedky použité na zabezpečenie činnosti štátnej komisie a členov odborného a administratívneho útvaru štátnej komisie, 49 okresných volebných komisií, okresnej volebnej komisie pre voľbu poštou, odhadovaných 6 010 okrskových volebných komisií a odhadovaných 20 okrskových volebných komisií vytvorených pre osobitný okrsok," uvádza sa v dokumente.

Takisto majú byť financie poskytnuté na tlač a distribúciu hlasovacích lístkov, hlasovacích preukazov, zoznamov voličov, metodických a informačných materiálov, príručiek a ďalších volebných tlačív, obálok, na vybavenie volebných miestností volebnými schránkami, prenosnými volebnými schránkami, zástenami, na spracovanie údajov, tlač a kompletizáciu zásielok pre voľbu poštou, zvýšenú ochranu verejného poriadku a ochranu volebných miestností v deň konania volieb.

Finančné náklady si tiež vyžiadajú náhrady mzdy členom volebných komisií, odmeny členom a zapisovateľom volebných komisií, cestovné náhrady, stravovanie, občerstvenie, prevádzku a nevyhnutné úpravy volebných miestností, elektronické komunikačné spojenie volebných komisií, školenia a ďalšie nevyhnutné výdavky.

Materiálno-technické zabezpečenie

Štatistický úrad SR má financie použiť na krytie výdavkov súvisiacich najmä s materiálno-technickým a technologickým zabezpečením prípravy a spracovania výsledkov volieb vrátane prípravy a realizácie opatrení v oblasti zabezpečenia priestorovej a kybernetickej bezpečnosti a na prípravu opatrení vedúcich k „mitigácii hoaxov spochybňujúcich proces spracovania výsledkov volieb v mediálnom priestore".

„Finančné prostriedky budú použité taktiež na materiálne zabezpečenie odborných sumarizačných útvarov volebných komisií a osôb vykonávajúcich práce pri organizačnom a technickom zabezpečení prípravy a spracovania výsledkov volieb a na odmeny osôb podieľajúcich sa na príprave a zabezpečení spracovania výsledkov volieb," konštatuje materiál.

Dokument dodáva, že výdavky spojené s voľbami sa uhrádzajú zo štátneho rozpočtu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie