• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Predaj nových áut na Slovensku stúpol vo všetkých kategóriách, najviac žiadaná bola Škoda

Predaj nových áut na Slovensku stúpol vo všetkých kategóriách, najviac žiadaná bola Škoda

V ôsmom mesiaci aktuálneho roka sa predalo aj 55 nákladných automobilov do 12 ton. V rovnakom období uplynulého roka to bolo iba 29.

Predajom nových vozidiel sa na Slovensku v auguste tohto roka darilo. Medziročne stúpli vo všetkých kategóriách. Ako vyplýva z údajov zverejnených Zväzom automobilového priemyslu SR, v minulom mesiaci sa na Slovensku predalo 7 487 nových osobných automobilov.

Medziročný nárast

Medziročne to predstavuje nárast o takmer 12 %. Najpredávanejšou značkou bola opätovne Škoda s pätinovým trhovým podielom.

Registrácie malých úžitkových automobilov dosiahli 839 kusov. Oproti rovnakému mesiacu vlaňajšieho roka je to zvýšenie o 42 %.

Nákladné automobily


V ôsmom mesiaci aktuálneho roka sa predalo aj 55 nákladných automobilov do 12 ton. V rovnakom období uplynulého roka to bolo iba 29.


V kategórii nákladných automobilov nad 12 ton to bolo 280 vozidiel. Aj v tomto prípade registrácie medziročne stúpli, a to o 46 %. V auguste 2023 sa na Slovensku predalo aj 14 autobusov, rok predtým to bolo 11.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie