• Dnes je: Piatok 20. mája 2022 meniny má Bernard

Pred Prezidentským palácom sa bude konať protest strany Smer-SD, polícia je na to pripravená

Pred Prezidentským palácom sa bude konať protest strany Smer-SD, polícia je na to pripravená

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) apeluje na ľudí, aby sa v dôsledku pandemickej situácie na Slovensku na dnešnom proteste nezúčastnili.

26.1.2022 (Webnoviny.sk) - Polícia je na protest pripravená a bezpečnostné opatrenia sú nastavené tak, ako v predošlých prípadoch.

Po rokovaní vlády to potvrdil minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) v reakcii na protest, ktorý sa bude na zvolanie opozičnej strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) konať v stredu o 17:00 pred Prezidentským palácom v Bratislave.

„Je to len ďalší dôkaz toho, že Robert Fico absolútne neberie ohľad na ľudí, nejde mu o zdravie občanov, ale iba o jeho vlastné záujmy, ktoré sa snaží dosahovať takýmto chrapúnskym spôsobom. Apelujem preto na zdravý rozum ľudí, aby sa na proteste nezúčastnili, keďže tu máme variant koronavírusu, ktorý sa šíri extrémne rýchlo," zdôraznil Mikulec.

Šeliga vyzýva Fica na zrušenie plánovaného protestu, zhromaždením ľudí sa zvýši riziko nákazy omikronom

Nezaradený poslanec Juraj Šeliga (Za ľudí) vyzval predsedu strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) Roberta Fica, aby zrušil protest pred Prezidentským palácom, ktorý sa uskutoční v stredu 26. januára. V tlačovej správe o tom informovala Martina Legáth, poslanecká asistentka Šeligu.

„Nijakým spôsobom vám nechcem upierať právo zhromažďovať sa a vyjadriť svoj názor. No na druhej strane na vás apelujem ako na bývalého trojnásobného premiéra Slovenskej republiky, aby ste brali v úvahu zdravie a epidemiologickú situáciu na Slovensku,“ vyzval Šeliga. Podľa neho sa variant omikron naplno šíri a Fico volá občanov, aby prišli pred Prezidentský palác.

Viac o téme: Koronavírus

„Zvyšuje sa tým, pre nich samých a rovnako aj pre vás, riziko nákazy novým variantom. Zvyšuje sa tým riziko, že naše nemocnice budú ešte viac preťažené. A zvyšuje sa tým riziko, že niekto aj z vašich účastníkov sa môže nakaziť a na následky choroby zomrieť,“ vysvetlil Šeliga.

Dodal, že po vlne omikronu bude dosť času a priestoru protestovať bez zvýšeného rizika nákazy vírusom. „Vy aj tak viete odkomunikovať svoje posolstvo prostredníctvom médií, prostredníctvom tlačových konferencií, ľudia poznajú váš postoj, pán Fico,“ uzavrel Šeliga.

Fico: Vláda je banda ignorantov, ktorým je všetko úplne jedno

Na Slovensku je podľa predsedu Smeru – sociálna demokracia (Smer-SD) Roberta Fica antisociálna vláda. Je preto podľa neho prirodzené, že v stredu (26. januára) bude opozičná strana pred Prezidentským palácom na protestnom zhromaždení hovoriť nielen o obrannej zmluve s USA, ale aj o zdražovaní.

Prudké zdražovanie

Podľa Fica tejto vláde je úplne jedno, či domácnosti budú platiť za teplo, iné energie a potraviny podstatne viac, ako to bolo minulý rok.

Poukázal na to, že Smer-SD pred niekoľkými týždňami konštatoval prudké zdražovanie, ktoré vláda ignorovala a Smeru-SD sa dostali len „škodoradostné úškľabky“. Podľa expremiéra priemerná slovenská rodina zaplatí za zdražovanie okolo 1 300 eur.

Smer porovnával ceny

Smer-SD uskutočnil porovnávacie nákupy potravín v okolitých krajinách. Ľudia zo Smeru-SD nakúpili deväť druhov potravín v rovnakom obchodnom reťazci.

Išlo chladené kurča, kilo ryže, múky, cukru, polotučné mlieko, maslo, desať vajíčok, zemiaky a bravčové karé. Nákup v Poľsku vyšiel na 12,01 eura, Maďarsku 14,12 eura, na Slovensku 16,26 eura, v Česku 17,05 eura a v Rakúsku 18,31 eura. Fico zdôraznil, že pri nákupe za 16 eur na Slovensku sa môže v Poľsku ušetriť 25 percent.

„Toto len potvrdzuje, že vláda SR je banda ignorantov, ktorým je všetko úplne jedno,“ vyhlásil Fico. Spýtal sa, či bolo počuť „krásnu pani prezidentku“, že by hovorila tom, že sa treba venovať zdražovaniu. Dodal, že za vlády Smeru-SD bola cenová a politická stabilita.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie