• Dnes je: Piatok 29. septembra 2023 meniny má Michal, Michaela

Pred oficiálnym zrazom čaká národný futbalový tím kemp, Calzona nominoval aj Hamšíka

Pred oficiálnym zrazom čaká národný futbalový tím kemp, Calzona nominoval aj Hamšíka

Prekvapením je nominácia Mareka Hamšíka, ktorý sa už skôr rozlúčil s reprezentačnou kariérou a vo štvrtok oznámil aj to, že po sezóne 2022/2023 končí aj kariéru profifutbalistu.

1.6.2023 (SITA.sk) - Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona pred júnovými súbojmi proti výberom Islandu a Lichtenštajnska v kvalifikácii o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy do Nemecka chystá ešte pred oficiálnym zrazom kemp národného tímu.

Mnohí slovenskí futbalisti totiž už majú po sezóne. "Jediný dôvod, pre ktorý som chcel tento predčasný zraz, spočíva v tom, že sme v posledných šiestich mesiacoch strávili veľmi málo času spoločne. Preto chcem využiť týchto pár dní navyše, aby som pracoval spolu s tímom. Napokon to isté urobili aj ďalšie reprezentácie. Myslím si, že je dobrý nápad začať o niekoľko dní skôr,“ cituje Calzonu oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Veľa zranených hráčov

Na akciu, ktorá potrvá od nedeľu 4. júna spolu päť dní, nominoval taliansky kouč piatich brankárov, ôsmich obrancov, ôsmich stredopoliarov a deviatich útočníkov.

Prekvapením je nominácia Mareka Hamšíka, ktorý sa už skôr rozlúčil s reprezentačnou kariérou a vo štvrtok oznámil aj to, že po sezóne 2022/2023 končí aj kariéru profifutbalistu.

"V posledných dňoch sme, žiaľ, zaznamenali veľa zranených hráčov a to malo nepriaznivý vplyv na zloženie kádra. Vzhľadom na to mi napadlo, že do širšej nominácie zaradím aj Mareka Hamšíka a dúfal som, že moje pozvanie prijíma. Doslova odpovedal: Ak ma Slovensko potrebuje, som ochotný prísť. To je dobrá správa, chcem sa mu verejne poďakovať. Moje konštatovanie o početných zraneniach nie je ale žiadne alibi, stále tvrdo pracujeme na tom, aby sme dosiahli ciele, ktoré sme si stanovili," prezradil Calzona.

V menoslove sú aj viacerí hráči, ktorí v závere mája hrali na svetovom šampionáte futbalistov do 20 rokov v Argentíne.

Calzona sleduje mladých hráčov

"Päť dní budú s nami mladí hráči, aspoň do 9. júna. Budem mať príležitosť ich bližšie spoznať, aby sme mohli myslieť aj na našu budúcnosť," uviedol reprezentačný lodivod.

Calzona chcel mať v tíme aj stredopoliara Dominika Hollého, ktoré však aj z účasti na MS hráčov do 20 rokov vyradili zdravotné problémy.

"Pozorne sledujem mladých hráčov a veľmi ma mrzí, že nemáme k dispozícii Dominika Hollého. Chcel som, aby sa Hollý - vzhľadom na výborné výkony v lige - a Pokorný zúčastnili na výjazde na Island. Škoda Hollého absencie, spôsobila nám naozaj ťažkosti. Každopádne však urobíme všetko pre to, aby sme v zápasoch dosiahli výborný výsledok," poznamenal.

Až káder počas akcie v Senci sa bude detailne pripravovať na súťažné stretnutia u súperov - 17. júna na Islande a o tri dni neskôr v Lichtenštajnsku.

Slovenská futbalová reprezentácia

  • nominácia na tréningový kemp v Šamoríne (zdroj: SFZ)

Brankári: Henrich Ravas, Ľubomír Belko, Richard Ludha, Marek Rodák, Martin Dúbravka

Obrancovia: Peter Pekarík, Michal Tomič, Ľubomír Šatka, Sebastián Kóša, Tomáš Nemčík, Dávid Hancko, Vernon De Marco, Norbert Gyömbér

Stredopoliari: Artur Gajdoš, Samuel Lavrinčík, Christián Herc, Máté Szolgai, Mário Sauer, Juraj Kucka, Tomáš Suslov, Marek Hamšík

Útočníci: Matúš Bero, Róbert Mak, Dávid Ďuriš, Ivan Schranz, Erik Jirka, Róbert Polievka, Ladislav Almási, Róbert Boženík, David Strelec

Náhradníci: David Hrnčár, Adam Obert, Alexander Mojžiš, Branislav Sluka - Šimon Faško, Adrián Kaprálik - Ľubomír Tupta, Adam Griger, Tomáš Bobček, Erik Prekop

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 28. september 2023

horoskopy na dnes stvrtok 28 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Skôr ako sa niekomu zaviažete, dobre si všetko premyslite a pozisťujte, čo sa dá. Neskôr sa budete márne vyhovárať, že ste nemali dosť informácií. Opatrnosť je matkou múdrosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ťažko sa nájde vec, ktorá by vás mohla naplno uspokojiť. Čo môžete podniknúť, aby ste konečne zosúladili vlastné idey, to sú otázky, ktoré si kladiete a dnes môžete dostať na ne odpoveď.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Konajte rozvážne a premyslite si ďalšie kroky do budúcnosti. Nemyslite len na ťažkosti, mohli by ste prepadnúť pesimizmu. Vynechajte prácu s peniazmi!

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes zaznamenáte úspech skoro v každej oblasti vašej práce. Nesnažte sa však rozvíjať nové činnosti, nemuseli by ste ich zvládnuť. Dávajte pozor na cestách.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie