• Dnes je: Pondelok 16. mája 2022 meniny má Svetozár

Pred bratislavským súdom bude pokračovať pojednávanie v Andruskóovej daňovej kauze

Pred bratislavským súdom bude pokračovať pojednávanie v Andruskóovej daňovej kauze

Dvojica Zoltán Andruskó a Ján M.

1.2.2020 (Webnoviny.sk) - V pondelok pokračuje na Okresnom súde Bratislava V pojednávanie v daňovej kauze Zoltána Andruskóa známeho z kauzy vraždy novinára Jána Kuciaka.

Obžalovaný, ktorý v kauze vraždy investigatívneho novinára a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej uzavrel dohodu o vine a treste s prokurátorom, ktorú schválil aj súd, si momentálne odpykáva vo väzení za účasť na skutku 15-ročný trest.

Maskovaný v kukle

Na pojednávaniach v kauze krátenia dane sa väčšinou nezúčastňuje, pričom dáva súhlas na konanie v neprítomnosti. Obžalovaným v tomto prípade je aj Ján M. Na súd chodí maskovaný v kukle a čiapke a s médiami nekomunikuje.

Podľa portálu dlžník.sk má Andruskó daňový nedoplatok presahujúci milión eur.

Z pojednávania je vylúčená verejnosť, pretože to podľa súdu vyžaduje „iný dôležitý záujem obžalovaných“. Sudkyňa avizovala, že verejný bude až rozsudok.

Dohoda o vine a treste

Zoltána Andruskóa vyšetrovacie orgány označili v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka za sprostredkovateľa medzi objednávateľkou a vykonávateľmi. Pôvodne bol v prípade obvinený spolu s Tomášom Sz., Miroslavom M., Alenou Zs. a a podnikateľom Marianom K.

Neskôr ho však vyčlenili na samostatné konanie, keďže po svojom zadržaní od začiatku spolupracoval s vyšetrovateľmi. Zároveň s prokurátorom uzavrel dohodu o vine a treste, v rámci ktorej mu pôvodne navrhovali trest desať rokov väzenia.

S tým však nesúhlasil senát Špecializovaného trestného súdu, ktorý na verejnom zasadnutí vyzval procesné strany na dohodu o vyššom treste. Andruskó nakoniec súhlasil s 15 ročným trestom. Vo veci vraždy Kuciaka a jeho snúbenice pred súdom vypovedal ako svedok.

Viac k téme: krátenie daní

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie