• Dnes je: Pondelok 16. júla 2018 meniny má Drahomír

Pre východné Slovensko platí výstraha pred vetrom, Slovensko potrápia aj snehové záveje

Pre východné Slovensko platí výstraha pred vetrom, Slovensko potrápia aj snehové záveje

Ako uvádza SHMÚ na svojej internetovej stránke, táto rýchlosť predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.

BRATISLAVA 17. marca (WebNoviny.sk) - Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu 2. stupňa pre okresy Košického kraja. V okresoch Košice-mesto, Košice-okolie, Trebišov a Michalovce očakáva ojedinele počas sobotňajšej noci do nedele 12:00 silný vietor , ktorého priemerná rýchlosť môže dosiahnuť 16-20 m/s (60-70 km/hod, v nárazoch miestami 18-23 m/s (65/85 km/hod).

Ako uvádza SHMÚ na svojej internetovej stránke, táto rýchlosť predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká. Rýchlosť vetra v kombinácii so snežením predstavuje zvýšené riziko padania stromov.


Rovnako v týchto okresoch varuje SHMÚ aj pred tvorbou snehových jazykov a závejov až do 21:00. Tvorba snehových jazykov a závejov predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre dopravné aktivity. Výskyt snehových jazykov a závejov je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerný a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká.

Výstrahu 1. stupňa vydal SHMÚ pred tvorbou snehových jazykov a závejov s výnimkou niektorých okresov Bratislavského, Trnavského a Trenčianskeho kraja pre celé územie Slovenska. Výstraha platí do nedele do 21:00.


Odporúčame:

Počasie na 10 dní
počasie,

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie