• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Pre únik dokumentov z Pentagónu Ukrajina zmenila vojenské plány

Pre únik dokumentov z Pentagónu Ukrajina zmenila vojenské plány

Podľa zdrojov CNN už Pentagón sprísnil kontrolu toku prísne tajných dokumentov, ku ktorým majú prístup stovky ľudí vo vláde.

Uniknuté tajné dokumenty Pentagónu poskytli vzácne informácie o práci americkej špionáže. Predstavitelia vo Washingtone sa preto obávajú, že by to mohlo ohroziť citlivé zdroje a narušiť dôležité zahraničné vzťahy.

Ukrajina už kvôli úniku informácií zmenila niektoré zo svojich vojenských plánov, uviedol zdroj blízky ukrajinskému prezidentovi.

Pravosť dokumentov sa doteraz nepotvrdila, ale niektoré ich časti považujú odborníci za autentické. V prípade Ukrajiny Moskve poskytujú cenné informácie o harmonograme dodávok zbraní či slabinách ukrajinskej výzbroje, protivzdušnej obrany a pripravenosti pred chystanou protiofenzívou.

Jeden z dokumentov odhaľuje, že USA sledovali aj Volodymyra Zelenského. To nie je prekvapujúce, povedal zdroj blízky Zelenskému, ale ukrajinskí predstavitelia sú hlboko frustrovaní únikom informácií.

"Ministerstvo obrany naďalej skúma a posudzuje platnosť odfotografovaných dokumentov, ktoré kolujú na stránkach sociálnych médií a podľa všetkého obsahujú citlivý a vysoko utajovaný materiál," uviedla Sabrina Singhová z tlačového oddelenia Pentagónu. "Zameriavame sa na posúdenie vplyvu týchto dokumentov na národnú bezpečnosť USA a na našich spojencov a partnerov."

Podľa zdrojov CNN už Pentagón sprísnil kontrolu toku prísne tajných dokumentov, ku ktorým majú prístup stovky ľudí vo vláde. Uniknuté informácie sa netýkajú iba vojenských operácií na Ukrajine. Odhaľujú tiež rozsah amerického odpočúvania kľúčových spojencov vrátane Južnej Kórey, Izraela a Ukrajiny.


Dokumenty sa minulý mesiac objavili na platforme sociálnych médií Discord. Ide o fotografie dokumentov položených na časopisoch a obklopených inými náhodnými predmetmi. Je to, ako keby boli narýchlo zložené a strčené do vrecka pred vybratím z bezpečného miesta, uviedol zdroj oboznámený s takýmto typom dokumentov.Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie