• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Pre toto by ste mali milovať kešu oriešky aj vy!

Pre toto by ste mali milovať kešu oriešky aj vy!

Antioxidanty obsiahnuté v kešu pomáhajú tvorbe červených krviniek a zlepšujú imunitný systém.

Kešu oriešky sú chutné orechy, ktoré nám dodávajú energiu, antioxidanty, vitamíny a minerály, ktoré sú nevyhnutné pre náš celkový zdravotný stav. Majú naozaj skvelú chuť, ktorú si hneď každý zamiluje. Okrem toho sú aj ľahko dostupné.

„Niekoľko hrstí kešu poskytuje 1 000 – 2 000 mg tryptofánu a tak fungujú rovnako ako antidepresíva“, hovorí Dr. Andrew Saul, odborník na terapeutickú výživu. Tryptofán je zodpovedný za udržanie rovnováhy, nálady a ovplyvňuje sociálne správanie, chuť do jedla, spánok, pamäť, sexuálnu túžbu.

Je oveľa lepšie pokúsiť sa liečiť depresiu s prírodnými potravinami, skôr ako s antidepresívami. Kešu oriešky sú bohaté na bielkoviny, vlákniny, dôležité vitamíny a minerály.

Tieto minerály sú vápnik, horčík, fosfor, železo, draslík, sodík, zinok, meď, selén a mangán. Obsahujú tiež kyselinu listovú a vitamínu K. Kešu prispievajú k zlepšeniu zdravia srdca, nervov a funkciu svalov, kostí a zdravie ústnej dutiny. Zmierňujú diabetes, anémiu a žlčové kamene. Antioxidanty obsiahnuté v kešu pomáhajú tvorbe červených krviniek a zlepšujú imunitný systém.

Jedna porcia kešu je ekvivalentná 1/4 šálky, 34,26 gramov a obsahuje:


– 37,5% z vašej dennej potreby medi


– 25% vašej dennej potreby horčíka


– 28,4% z vašej dennej potreby mangánu


– 28,1% z vašej dennej potreby tryptofánu

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie