• Dnes je: Nedeľa 14. augusta 2022 meniny má Mojmír

Pre neodôvodnené vymazanie z obchodného registra sa na ministerstvo spravodlivosti obrátilo asi 150 firiem

Pre neodôvodnené vymazanie z obchodného registra sa na ministerstvo spravodlivosti obrátilo asi 150 firiem

Čistenie obchodného registra je dôležité najmä vzhľadom na právnu istotu tretích osôb v správnosť údajov.

7.12.2021 (Webnoviny.sk) - Na Ministerstvo spravodlivosti SR sa pre nedôvodné vymazanie z Obchodného registra SR obrátilo približne 150 subjektov.

Rezort minulý týždeň vyzval firmy, ktoré sa domnievajú, že v registri po „čistení" mali ostať, aby ho kontaktovali. Čas mali do 3. decembra.

Ozvali sa aj iné subjekty

Medzi vymazanými spoločnosťami, ktoré reagovali na výzvu, je približne 30 subjektov s inými problémami, ktoré sú podľa zákona dôvodom pre ich zrušenie.

„Napriek značne nízkemu počtu spoločností, ktoré zareagovali, že v dôsledku nedodržania povinností boli vymazané z obchodného registra, analyzujeme naďalej závažnosť následkov z toho pre nich plynúcich," uviedol pre agentúru SITA hovorca ministerstva Peter Bubla.

Aj na základe doplňujúcich informácií pritom podľa neho rezort v nasledovných dňoch zváži, či je z jeho strany v tejto veci potrebný osobitný postup.

Na register musí byť spoľahnutie

Ako upozornilo ministerstvo, čistenie obchodného registra je dôležité najmä vzhľadom na právnu istotu tretích osôb v správnosť údajov zapísaných v registri.

Tieto tretie osoby sa tak podľa neho môžu na takto zapísané údaje v obchodnom registri spoľahnúť.

Zároveň sa môžu spoľahnúť aj na to, že obchodujú s relevantným partnermi, teda so spoločnosťami, ktoré sú na obchodovanie oprávnené.


Najčítanejšia najnovšia správa

Takto sa to robí do psej matere! Kopol si Matovič do Sulíka, ale neskôr svoj status zmazal

takto sa to robi do psej matere kopol si matovic do sulika ale neskor svoj status zmazal

Líder hnutia OĽaNO a minister financií Igor Matovič si mal na sociálnej sieti Facebook opäť potrebu kopnúť do ministra hospodárstva a predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka. Neskôr však svoj status zmazal.

„Gratulujem maďarskému ministrovi hospodárstva k tomu, že neštrajkuje a pracuje… Takto sa to robí do psej matere! Megainvestícia 5-krát väčšia ako Volvo.

Maďari idú ako rakety a my popri nich vyzeráme ako chudobní príbuzní,“ napísal Matovič v reakcii na správu, že čínska firma CATL postaví v Maďarsku továreň na výrobu batérií za 7,3 miliardy eur, ktorá by mala byť najväčšou svojho druhu v Európe.

Primitívna demagógia

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) reagovala, že Matovič naďalej škodí Slovensku. Na veľkú baterkáreň na Slovensku nemáme podľa sulíkovcov ani miesto, ani ľudí, ani energetickú kapacitu.

„Matovičovi s Kremským (šéf hospodárskeho výboru) to však neprekáža a šíria primitívnu demagógiu a znevažujú prácu všetkých okolo seba,“ uviedla SaS na sociálnej sieti Facebook.


Hlúpa urážka

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) pripomenul Matovičovi, že sa veľmi rád pri prezentácii kľúčovej investície Volvo postavil na tlačovku vedľa Sulíka.

„Takéto vyjadrenie ministra financií je hlúpa urážka partnerov z Volva (ďalšia v poradí po urážkach prezidentky, ministrov, občanov, učiteľov, novinárov a podobne). Mal by vedieť, že Slovensko by sa na takéhoto investora muselo pripravovať omnoho dlhšie než trvá táto vláda,“ uviedol Gröhling.

Presne pre toto by mal Matovič podľa Gröhlinga konečne odísť z vlády. „Nevie žiť bez neustáleho konfliktu, klamstiev, urážania ostatných a robí to od prvého dňa,“ kritizuje minister školstva a je zvedavý, kedy si konečne aj koaliční kolegovia uvedomia, že pri takomto správaní ministra financií sa fungovať nedá.Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie