• Dnes je: Nedeľa 25. júla 2021 meniny má Jakub

Pre korupciu na pôde Slovenského pozemkového fondu obvinila polícia sedem osôb

Pre korupciu na pôde Slovenského pozemkového fondu obvinila polícia sedem osôb

Zadržaní sa mali dopustiť trestných činov založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny či prijímania úplatkov.

20.5.2021 (Webnoviny.sk) - Sedem osôb spomedzi ôsmich zadržaných obvinila polícia v súvislosti so stredajšími akciami Latifundista a Feudál zameranými na korupciu na Slovenskom pozemkovom fonde (SPF).

Ako ďalej Policajný zbor SR informuje na sociálnej sieti, ide o trestné činy založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, prijímanie úplatku, podplácanie a zneužívanie právomoci verejného činiteľa. Medzi obvinenými sú podľa polície osoby M.K., A. Š., G. B., P. R., A. H., R. K. a M. Š.

Advokát finančníka Martina K. stíhaného aj v kauze Dobytkár Dušan Ivan vo štvrtkovom stanovisku zdôraznil, že nové obvinenie jeho klienta je výsledkom výpovede kajúcnika v nepodstatnej časti potvrdenej dvoma jeho spolupracovníkmi. „Takúto neoverenú a zištnú výpoveď kajúcnika, pôvodne väzobne stíhaného advokáta, odmietli okrem podnikateľa Martina K. aj všetci zadržaní bývalí čelní predstavitelia SPF," uviedol

Viac k téme: korupcia, žaloba, zatknutie

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie