• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Pre koho chce Fico poistku? Pýta sa Šeliga a nominanti Smeru vraj budú mať trestnoprávnu imunitu

Pre koho chce Fico poistku? Pýta sa Šeliga a nominanti Smeru vraj budú mať trestnoprávnu imunitu

Demokrati zároveň vyzývajú ostatné demokratické politické strany, aby sa vrátili z kúpalísk a festivalov a spolu s nimi sa postavili „novodobým normalizátorom Ficovi a Pellegrinimu.

22.8.2023 (SITA.sk) - Program strany Smer-SD pre beztrestnosť má zatiaľ tri body – zrušiť Úrad špeciálnej prokuratúry a Špecializovaný trestný súd, zastaviť vyšetrovania a zaviesť trestnoprávnu imunitu pre budúcich nominantov Smeru, takzvanú „poistku“.

Tvrdí to politická strana Demokrati, podľa ktorej už smeráci nijako neskrývajú to, že chcú zabezpečiť beztrestnosť sebe a svojim ľuďom.

Udeľovanie imunity

Pre koho chce Robert Fico túto poistku? Kto má rozhodovať o udeľovaní tejto imunity? To naozaj chcú určovať, kto má byť vyšetrovaný a kto nie?“ pýta sa člen predsedníctva strany Demokrati Juraj Šeliga.

Zdôraznil, že Demokrati chcú presný opak – zakotviť Úrad špeciálnej prokuratúry a Špecializovaný trestný súd do ústavy, a tým ich ochrániť pred zrušením. Zároveň dôrazne odmietajú akékoľvek zavádzanie trestnoprávnej imunity pre politikov a politických nominantov.

Demokrati konštatujú, že škandalóznu mimoriadnu schôdzu Národnej rady SR, ktorej jediným cieľom bolo prikázať vláde zasahovať do práce nezávislých vyšetrovateľov, sa v utorok, našťastie, nepodarilo otvoriť.


„Celé týždne majú plné ústa policajného prevratu, no v utorok neboli schopní prísť do práce v potrebnom počte. Ukazuje sa, že to z ich strany bol len pokus o vyvolanie cirkusu," uviedol Šeliga.

Novodobí normalizátori Fico a Pellegrini

Šeliga pripomenul, že Smer-SD, ktorý sa rád oháňa rôznymi rozhodnutiami súdu, účelne zabúda na to, že Krajský súd v Bratislave konštatoval, že obvinenie vyšetrovateľov NAKA je nedôvodné.


Ak by Kaliňákovi povedali, že jeho obvinenie je nedôvodné, Fico by zbúral celú budovu Národnej rady SR, ale keď sa im to nehodí, tak to zamlčia,“ povedal.


To isté podľa neho platí aj pri rozhodnutí Ústavného súdu SR o protiústavnom použití paragrafu 363 z augusta 2021, ktorým bolo zastavené vyšetrovanie v prípade manipulácie trestných konaní.

„Toto protizákonne urobil Žilinka a Kandera, preto sa tie vyšetrovanie spomalili, pretože do toho nezákonne zasiahla generálna prokuratúra. Toto politici Smeru a spol. ignorujú a budú si naďalej spievať tú svoju pesničku o tom, že sú všetci proti nim,” skonštatoval Šeliga.


Demokrati zároveň vyzývajú ostatné demokratické politické strany, aby sa vrátili z kúpalísk a festivalov a spolu s nimi sa postavili „novodobým normalizátorom Ficovi a Pellegrinimu.“

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 1. december 2023

horoskopy na dnes piatok 1 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 1. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Ak chcete meniť beh udalostí, môže sa vám to dnes podariť. Na mieste je však opatrnosť, pretože sa stretnete s veľkým odporom. Pohodlnejšie by bolo do toho sa nepúšťať.

Býk 21.4. - 21.5.

Skôr ako sa rozhodnete pre niečo celkom nové, mali by ste najskôr vyskúšať, čo to spraví na verejnosti. Nemôžete si predsa dovoliť robiť nepodarky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Najskôr sa snažte pozbierať všetky potrebné argumenty a až potom s nimi vyjdite na verejnosť. Predčasný zásah by ani vám, ani veci nijako nepomohol.

Rak 22.6. - 22.7.

Hoci sa vývoj akcie predbežne zastavil, využite príležitosť a urobte si prehľad o nákladoch a výsledkoch svojho úsilia. Budete sa môcť lepšie pripraviť na ďalšie kroky.Všetky Horoskopy pre Piatok 1. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie