• Dnes je: Utorok 25. januára 2022 meniny má Gejza

Pre 36 okresov je vydaná výstraha pred snežením, meteorológovia varujú aj pred silným vetrom na horách

Pre 36 okresov je vydaná výstraha pred snežením, meteorológovia varujú aj pred silným vetrom na horách

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahy prvého a druhého stupňa.

30.11.2021 (Webnoviny.sk) - Meteorológovia vydali výstrahu druhého stupňa pred silným vetrom na horách.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na svojej webovej stránke.

Výstraha druhého stupňa platí pre okresy Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Poprad a Brezno, v platnosti je od od 21. hodiny a silný vietor bude v daných okresoch pretrvávať aj v stredu 1. decembra.

SHMÚ zároveň vydal výstrahu prvého stupňa pred snežením v okresoch Poprad, Liptovský Mikuláš, Brezno, Tvrdošín, Námestovo, Dolný Kubín, Ružomberok, Banská Bystrica, Zvolen, Detva, Krupina, Veľký Krtíš, Levice, Banská Štiavnica, Nitra a Zlaté Moravce. Ďalej pre okresy Žarnovica, Žiar nad Hronom, Prievidza, Partizánske, Topoľčany, Bánovce nad Bebravou, Piešťany, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Trenčín, Ilava, Púchov, Považská Bystrica, Bytča, Čadca a Kysucké Nové Mesto. Sneženie sa môže vyskytnúť aj v okresoch Žilina, Dolný Kubín, Martin a Turčianske Teplice. Výstraha pred snežením potrvá od 13. hodiny až do stredy 1. decembra do 1. hodiny.


Výstraha prvého stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi platí pre okresy Kežmarok, Poprad, Liptovský Mikuláš, Brezno, Tvrdošín, Námestovo, Dolný Kubín, Ružomberok, Banská Bystrica, Zvolen, Detva, Krupina, Veľký Krtíš, Levice, Banská Štiavnica, Nitra a Zlaté Moravce. Ďalej pre okresy Žarnovica, Žiar nad Hronom, Prievidza, Partizánske, Topoľčany, Bánovce nad Bebravou, Piešťany, Myjava, Senica, Skalica, Nové Mesto nad Váhom, Trenčín, Ilava, Púchov, Považská Bystrica, Bytča, Čadca a Kysucké Nové Mesto. Snehové jazyky a záveje sa môžu vyskytnúť aj v okresoch Žilina, Dolný Kubín, Martin a Turčianske Teplice. Výstraha potrvá od 15. hodiny až do stredy 1. decembra do 8. hodiny.


Odporúčame:

Počasie na 10 dní


počasieZdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie