• Dnes je: Streda 07. júna 2023 meniny má Róbert

Pravidlá v tepelnej energetike sa budú meniť, zjednodušia sa procesy a zefektívni sa kontrola ceny

Pravidlá v tepelnej energetike sa budú meniť, zjednodušia sa procesy a zefektívni sa kontrola ceny

Mestské časti budú môcť viac kontrolovať pri cenotvorbe dodávateľov tepla, ktorí v mestách a obciach zabezpečujú zásobovanie obyvateľstva teplom.

Zákon o tepelnej energetike sa bude meniť. Poslanci Národnej rady SR schválili novelu zákona, ktorú do pléna predložili poslanci Karol Galek (SaS) a Tomáš Šudík (OĽaNO).

Nové zdroje tepla

Poslanci sú presvedčení, že novela teplárenského zákona zjednoduší povoľovacie procesy pri výstavbe nových zdrojov tepla využívajúcich prevažne obnoviteľné zdroje energií alebo odpadové teplo.

„Návrh bude súčasne chrániť od odpájania tie účinné systémy centralizovaného zásobovania teplom (CZT), ktoré už dnes využívajú obnoviteľné zdroje energie v podiele 65 % a viac,“ dodali poslanci.

Efektívna verejná kontrola

Ďalším cieľom novely zákona je zapojenie mestských častí v Bratislave a v Košiciach do plánovania a tvorby koncepcií rozvoja tepelného hospodárstva na území mestských častí. Mestské časti budú môcť viac kontrolovať pri cenotvorbe dodávateľov tepla, ktorí v mestách a obciach zabezpečujú zásobovanie obyvateľstva teplom.

„Význam efektívnej verejnej kontroly zo strany volených zástupcov občanov na komunálnej úrovni narastá v čase krízy a v situácii, keď sa významná časť koncových cien dotuje z verejných zdrojov,“ konštatovali poslanci.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 7. jún 2023

horoskopy na dnes stredu 7 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Postavenie planét je pre vás nepriaznivé. Možné sú susedské nezhody, nepríjemnosti na cestách alebo straty, ktoré vám spôsobia vaši najbližší.

Býk 21.4. - 21.5.

Nevyhovárajte sa stále, že nemáte čas, pokiaľ ide o plnenie domácich povinností. Nečudo, keď vám dnes niekto vytkne váš nezáujem. Ukážte svoju dobrú vôľu a urobte, čo sa od vás žiada.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Využite pomerne priaznivé vplyvy na získanie ďalších dobrých kontaktov, ktoré vám prídu raz mimoriadne vhod. Konečne by ste mali prejaviť väčšiu odvahu na konkrétne činy.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes budete mať viackrát pravdu, ale nikto ju nebude chcieť uznať. Mali by ste si oddýchnuť, lebo inak vás ovládne rozčarovanie až beznádej.


Všetky Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie