• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Pravidlá pri kompenzáciách za drahé energie sa menia a v platnosti budú dve nové vyhlášky

Pravidlá pri kompenzáciách za drahé energie sa menia a v platnosti budú dve nové vyhlášky

Vláda podľa ministra hospodárstva pracuje na opatreniach, ktoré sa týkajú kompenzácií, ako aj nastavenia pravidiel pri energodotáciách do konca septembra tohto roka.

Úradnícka vláda zmenila pravidlá rozdávania energodotácií. Informoval o tom po pondelkovom rokovaní vlády minister hospodárstva Peter Dovhun.

Mení sa spôsob výpočtu výšky kompenzácie medzi stropovanou cenou pri elektrine 199 eur za megawatthodinu a pri plyne 99 eur za megawatthodinu a regulovanou cenou, ktorú určil Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) na konci roka.

Maximálna kompenzovaná výška ceny za elektrinu či plyn tak nebude vyššia ako maximálne ceny podľa rozhodnutia regulačného úradu. Vláda je presvedčená, že novými nariadeniami zvýši efektívnosť vynakladania prostriedkov zo štátneho rozpočtu na kompenzácie.

Od 1. júla tohto roka tak budú v platnosti dve nové vyhlášky týkajúce sa kompenzácií za drahé energie. „Cenová vyhláška a vyhláška pravidiel trhu. Pre bežného občana či podniky sa nezmení nič. Chceme len vniesť trochu väčší prehľad a menej emócie do systému kompenzácií,“ dodal Dovhun.


Vláda podľa ministra hospodárstva pracuje na opatreniach, ktoré sa týkajú kompenzácií, ako aj nastavenia pravidiel pri energodotáciách do konca septembra tohto roka.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie