• Dnes je: Streda 22. marca 2023 meniny má Beňadik

Pranie s Miele – udržateľnejšie, pohodlnejšie a šikovnejšie než kedykoľvek predtým

Pranie s Miele – udržateľnejšie, pohodlnejšie a šikovnejšie než kedykoľvek predtým

Miele stále znovu potvrdzuje svoju vedúcu úlohu v oblasti udržateľnej starostlivosti o bielizeň - napríklad vynikajúcimi hodnotami spotreby, ale aj špičkovým výkonom a maximálne jednoduchým používaním.

27.1.2023 (Webnoviny.sk) - V programe Eco nie je doba prania príliš dlhá, nedochádza k zhoršeniu výsledku prania a aj malé množstvo bielizne je možné prať energeticky úsporne. Tiež podľa nového, oveľa prísnejšieho energetického štítku sú takmer všetky práčky Miele s predným plnením zaradené do najlepšej triedy energetickej účinnosti A. A aby sme nezabudli: Miele ako jediný výrobca v odbore testuje svoje práčky s predným plnením na 20-ročnú životnosť a vybavuje ich kovom z až 80 % pre dlhú a bezproblémovú životnosť spotrebiča a dobrú recyklovateľnosť. Vďaka tomu všetkému sa udržateľnosť stáva každodennou realitou a každý, kto si vyberie práčku Miele, prispieva k ochrane životného prostredia a klímy.

Aby bolo možné otestovať životnosť práčok na 20 rokov pri každodennom použití, vykonávajú sa náročné testy zaťaženia a odolnosti, ktoré sú určené pre päť pracích dávok týždenne alebo celkom 5 000 programových cyklov. K mimoriadnej životnosti prispieva aj pevná konštrukcia a použitie vysoko kvalitných materiálov. Všetky modely aktuálnej generácie W1 sú napríklad vyrobené až z 80% z kovu, čo má tiež pozitívny vplyv na recyklovateľnosť.

Aj v oblasti energetickej účinnosti je Miele príkladom: až do zavedenia nového energetického štítku v roku 2020 boli všetky práčky zaradené do vtedy najlepšej triedy účinnosti A+++ alebo dokonca prekračovali jej limitné hodnoty až o 50 % - a to pri pomerne krátkom čase trvania programu. V novom štítku teraz takmer všetky modely s predným plnením dosahujú najlepšiu triedu energetickej účinnosti A.

Top model práčky Miele je navyše vybavený druhou prípojkou na teplú vodu, čím sa pri používaní ušetrí ďalších 65% elektrickej energie. Celkovo sa priemerná spotreba elektriny podľa energetického štítku znížila za posledných 20 rokov približne o 72 %.

PowerWash – inovatívne technológie prania pre nízku spotrebu vody a elektrickej energie

Základom vynikajúcej energetickej účinnosti a krátkej doby prevádzky je technológia prania PowerWash, ktorá využíva prídavné obehové čerpadlo na opakované privádzanie roztoku pracieho prostriedku späť do bubna. Špeciálny rytmus otáčania bubna navyše zaisťuje, že bielizeň leží pri stene bubna, a vytvára tak tunel. Táto kombinácia umožňuje rýchlejšie a rovnomernejšie prenikanie pracieho prostriedku do textílií. Niekoľkokrát opakované krátke žmýkanie a následné opätovné postriekanie bielizne roztokom pracieho prostriedku (Spin&Spray) ďalej znižuje spotrebu vody, a tým aj energiu na ohrev. Spotrebiče zároveň prispôsobujú množstvo vody aktuálnej náplni. To nielen šetrí čas, ale tiež pomáha znížiť účet za elektrinu.

Efektívne pranie jednotlivých kúskov – s funkciou SingleWash

Pokiaľ je potrebné vyprať iba jednotlivé kusy oblečenia, je možné dobu prevádzky ešte skrátiť. So špeciálnou funkciou SingleWash sa bielizeň vyperie rýchlo a energeticky úsporne iba za 39 minút. Systém SingleWash prispôsobuje spotrebu vody a energie, ale aj dobu programu presne podľa daného množstva. Za týmto účelom je technológia PowerWash doplnená o ďalšie parametre, ktoré ešte presnejšie zaznamenávajú prenikanie vlhkosti do textílií. Tak je možné aj jednotlivé kusy oblečenia v prípade potreby prať bez nadmernej spotreby.

Úspora pracieho prostriedku a maximálny komfort – s funckiou TwinDos je to hračka

K mimoriadne efektívnemu používaniu pracieho prostriedku významne prispieva automatický dávkovač tekutého pracieho prostriedku TwinDos, ktorý je integrovaný v spotrebiči. TwinDos dokáže ušetriť až 30 percent* pracieho prostriedku, čo nezávisle potvrdil renomovaný Öko-Institut e. V. vo Freiburgu. V jedinom dávkovacom systéme na svete pre dvojfázové tekuté pracie prostriedky odstraňuje prací prostriedok UltraPhase 1 od Miele nečistoty, ako je mastnota a bielkoviny, zatiaľ čo UltraPhase 2 odstraňuje odolné škvrny, ako je tráva, červené víno alebo káva. Dávkovanie oboch závisí od typu bielizne a veľkosti náplne. TwinDos dávkuje automaticky v správny čas av správnom pomere: nadmerné alebo nedostatočné dávkovanie, rovnako ako manipulácia s pracím prostriedkom, sú teraz minulosťou - pre maximálny komfort a pranie stlačením jediného tlačidla.

Inteligentné riadenie spotreby energie pri praní a sušení

Úplná transparentnosť spotreby energie pri praní a tipy, ako môžu zákazníci prevádzkovať svoje spotrebiče ešte udržateľnejšie a efektívnejšie - to ponúka nový Panel spotreby**, ktorý bude od roku 2023 k dispozícii pre prepojené práčky v aplikácii Miele. Konkrétne panel poskytuje informácie napríklad o skutočnej spotrebe vody a elektriny dokončeného programu. Jednoduchá a prehľadná je tiež podrobnejšia analýza, ktorá porovnáva priemerné hodnoty všetkých použitých programov. Na prvý pohľad je tak zrejmé, že prací program Eco 40-60 spotrebuje výrazne menej elektriny ako program Bavlna (40 alebo 60 °C). Panel spotreby poskytuje aj informácie o tom, ako často bol príslušný program používaný za týždeň, mesiac alebo rok. V neposlednom rade sú tu uvedené aj pracie cykly, pretože tí, ktorí si vystačia s 26 namiesto 30 pracích cyklov za mesiac, šetria navyše peniaze aj životné prostredie.

* V porovnaní s ručným dávkovaním.

** Aplikácie popísané v texte sú doplnkové digitálne ponuky spoločnosti Miele & Cie. KG alebo partnerských spoločností Miele. Všetky smart aplikácie umožňuje systém Miele@home. Rozsah funkcií sa môže líšiť v závislosti od modelu a krajiny.

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Demokrati odsúdili vyhrážky ruského veľvyslanectva. Žilinka má podľa Hegera preskúmať, či nejde o trestný čin

demokrati odsudili vyhrazky ruskeho velvyslanectva zilinka ma podla hegera preskumat ci nejde o trestny cin

21.3.2023 (SITA.sk) - Strana Demokrati žiada veľvyslanectvo Ruskej federácie v SR, aby okamžite skončilo s konaním v podobe neprijateľných vyhrážok, ktoré uverejnilo na sociálnych sieťach. Podľa veľvyslanectva môže mať pomoc Slovenska smerom k Ukrajine za následok eskaláciu konfliktu, za čo budú niesť zodpovednosť iniciátori prijímaných rozhodnutí.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Demokrati súčasne žiadajú slovenské politické strany, aby takéto neprijateľné vyhrážky rovnako verejne odsúdili. Strana Demokrati o tom informovala v tlačovej správe.

Cielené šírenie nenávisti, zla a strachu

Demokrati sú názoru, že ide o cielené šírenie nenávisti, zla a strachu. Podľa nich to len potvrdzuje, že Rusko nemá záujem o štandardné diplomatické vzťahy, ako v rámci svojej propagandy vyhlasuje. V strane sú presvedčení, že tí, ktorí zodpovedajú za agresiu a eskaláciu násilia voči vlastnému susedovi, vraždia a spôsobujú bolesť nevinným a páchajú vojnové zločiny, budú jedného dňa niesť plnú zodpovednosť v zmysle medzinárodného práva.

„Moskva si môže byť istá, že takéto neprijateľné vyhrážky neodradia tých, ktorí podporujú Ukrajinu v jej spravodlivej obrane proti ruskej vojenskej agresii. Som presvedčený, že Ukrajina si aj s našou pomocou ubráni svoju slobodu a teritoriálnu integritu,” uviedol predseda strany Eduard Heger s tým, že Slovensko pomáha Ukrajine spoločne s ďalšími vyše 60 krajinami, a to na základe medzinárodného práva, Charty OSN a na základe morálnych a hodnotových princípov.

Heger adresoval výzvu Žilinkovi

Heger dôrazne vyzval generálneho prokurátora Maroša Žilinku, aby preskúmal, či v tomto prípade nie je naplnená skutková podstata trestného činu nebezpečného vyhrážania.


„Domnievam sa totiž, že generálny prokurátor by mal konečne začať vážne riešiť ochranu Slovenska a všetkých občanov, pred rôznymi druhmi nekalých aktivít, ktoré na Slovensku realizujú ruské spravodajské služby, veľakrát pod diplomatickým krytím” doplnil Heger.

Jasný neúspech Ruska

„Nervózne vyjadrenia z Kremľa sú dôkazom jasného neúspechu Ruska, v súvislosti s pred vyše rokom avizovanou ‚trojdňovou špeciálnou operáciou‘," vyhlásil podpredseda Demokratov Jaroslav Naď.


Dodal, že neprijateľné vyhrážky ruského veľvyslanectva považuje za prejav „frustrácie zo zlyhania rozhodnutí Putinovej administratívy, podpriemerného vojenského velenia, chabosti ruskej techniky." Na druhej strane táto frustrácia podľa Naďa plynie z pohľadu na to, ako celý demokratický svet pomáha Ukrajine.

Neprijateľné vyhrážanie sa

Šéf rezortu diplomacie Rastislav Káčer (Demokrati) je názoru, že práve Rusko je tou stranou konfliktu, ktorá má niesť všetku zodpovednosť za smrť nevinných Ukrajincov.

„Dobrým začiatkom na vyvodenie zodpovednosti je zatykač Medzinárodného trestného súdu v Haagu na Putina. Verím, že medzinárodný trestný tribunál pre zločiny spáchané moskovským režimom na Ukrajine vyvodí konkrétnu trestnú zodpovednosť voči všetkým predstaviteľom režimu a ich domácim a zahraničným kolaborantom," vyhlásil Káčer a doplnil, že je neprijateľné, aby sa akákoľvek ambasáda vyhrážala vláde krajiny, v ktorej pôsobí a šírila dezinformácie, klamstvá či vojnovú propagandu.

Vyhrážky o eskalácii konfliktu

Veľvyslanectvo Ruskej federácie v SR 17. marca uverejnilo na svojej domovskej stránke komentár, v ktorom uvádza, že by v súvislosti s odovzdaním stíhačiek MiG-29 a systému KUB Ukrajine chcelo opätovne zdôrazniť stanovisko Ruska. Ako sa uvádza v komentári, podľa Ruska dodávky zbraní a vojenskej techniky kyjevskému režimu majú za následok len predlžovanie bojov, zvyšovanie počtu obetí, a to aj medzi civilným obyvateľstvom. „Vôbec neprispievajú k vyriešeniu krízy na Ukrajine, ako tvrdí Bratislava," dodalo veľvyslanectvo.


„Bratislava si musí jasne uvedomiť, že čoraz aktívnejšie zapájanie do vojenskej podpory kyjevského režimu môže mať za následok nepredvídateľnú a nebezpečnú eskaláciu konfliktu, za ktorú budú niesť plnú zodpovednosť výlučne iniciátori prijímaných rozhodnutí," uzavrelo veľvyslanectvo.


Počasie