• Dnes je: Streda 18. júla 2018 meniny má Kamila

Pozor na počasie v Tatrách niekoľko áut skončilo mimo vozovky, cestári upozorňujú na záveje pod Tatrami

Pozor na počasie v Tatrách niekoľko áut skončilo mimo vozovky, cestári upozorňujú na záveje pod Tatrami

Vodiči by mali rešpektovať poveternostné podmienky a jazdiť primerane.

POPRAD 5. decembra (WebNoviny.sk) – Cestári upozorňujú na záveje, ktoré sa miestami vytvárajú na cestách pod Tatrami.

„Týka sa to hlavne na cesty II/534 Poprad – Starý Smokovec pri diaľničnom nadjazde, ďalej južne od Popradu na Visovej, čiže na ceste medzi Popradom a obcou Spišské Bystré, a rovnako aj na ceste medzi Popradom a Hranovnicou,“ konkretizoval pre agentúru SITA riaditeľ Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja pre oblasť Poprad Marián Barilla, .

Dôvodom je aj rýchla jazda

Pre záveje už v utorok ráno skončili mimo vozovky asi tri autá. Problémom je podľa Barillu aj neprimeraná jazda.


„Vodiči jazdia niekedy rýchlo aj v takýchto podmienkach a potom to v zákrutách nezvládnu a skončia mimo cesty. Opatrnosť a vzájomná ohľaduplnosť je na prvom mieste. Vyzývam všetkých účastníkov cestnej premávky, aby svoju jazdu v zimných podmienkach prispôsobili stavu a povahe vozovky, poveternostným podmienkam a svojim schopnostiam,“ uviedol.

Cestári sypú soľ a inertný materiál

Na ostatných úsekoch ciest v okresoch Poprad, Kežmarok a Levoča je situácia rovnaká ako v pondelok, teda cesty sú zjazdné a mokré.

„Tam, kde môžeme, sypeme soľ, na cestách, kde sypeme inertný materiál, je ujazdený sneh v hrúbke dva až tri centimetre,“ doplnil riaditeľ správy ciest pre popradskú oblasť.


Odporúčame:

Počasie na 10 dní
počasie
Výstrahy ku dňu 05. 12. 2017 Horská záchranná služba hzs.sk

Vysoké Tatry

Vo Vysokých Tatrách sa V POLOHÁCH NAD CCA 2000 M očakáva MIESTAMI výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 25 - 32 m/s (90 - 115 km/h).

Žiadame návštevníkov o zvýšenú opatrnosť pri túrach. Neodporúčame pohyb nad chaty, ani neodporúčame prechod cez vysokohorské sedlá. POZOR, po 16:00 hod. sa už stmieva.


Nízke Tatry

Vo Nízkych Tatrách sa V NAJVYŠŠÍCH POLOHÁCH oakáva MIESTAMI výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 25 - 32 m/s (90 - 115 km/h).

Na niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva. Odporúčame zimný turistický výstroj. Všetkým návštevníkom odporúčame, aby zvýšili opatrnosť pri pohybe v horách!


Západné Tatry

Vo Západných Tatrách sa V POLOHÁCH NAD CCA 2000 M očakáva MIESTAMI výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 25 - 32 m/s (90 - 115 km/h).

Pozor, po 16:00 hodine sa stmieva. Upozorňujeme návštevníkov, že v oravskej časti Západných Tatier je stále uzatvorená modrá turistická trasa od Adamcule k Roháčskemu vodopádu.


Malá Fatra

Na hrebeni Malej Fatry odporúčame len túry po zimnom tyčovom značení so zimným výstrojom a výzbrojou. Z dôvodu bezpečnosti je žlto značený TZCH popod Stoh uzatvorený, žlto značený TZCH traverz sedlo za Hromovým na chatu Chleb je uzatvorený. Na TZCH Vrátna - chata na Grúni (žltý) a Starý dvor - chata na Grúni (modrý), prebieha ťažba dreva!!! Odporúčame TZCH zo Štefanovej (modrý).


Veľká Fatra

Odporúčame zimný turistický výstroj. Všetkým návštevníkom odporúčame, aby zvýšili opatrnosť pri pohybe v horách!!!


Lučanská Malá Fatra

Odporúčame zimný turistický výstroj. Ferrata je otvorená, ale od 800 m n.m. je zasnežená a zľadovatená. Všetkým návštevníkom odporúčame, aby zvýšili opatrnosť pri pohybe v horách!!!


Slovenský raj

Turistické chodníky a tiesňavy Slovenského raja sú otvorené a schodné. Ferrata HZS Kyseľ je od 1. novembra zatvorená. Na turistických chodníkoch, drevených rebríkoch a technických zariadeniach sa šmýka, dbajte na zvýšenú opatrnosť. V Slovenskom raji je od 10 cm snehu, v Čingove až do 30 cm snehu vo vyšších polohách. Stmievať sa začína už po 16:00 hod.


Stredné Beskydy

Od výšky 1300 m n.m. je 50 cm snehu, na niektorých miestach aj viac. Pohyb v hlbokom snehu je náročný, odporúčame použiť paličky a snežnice. Pozor, po 16-tej hodine sa stmieva.


Kremnica - Skalka

V Kremnických vrchoch je v polohách nad 600 m n. m. súvislá vrstva nového snehu 50 cm. Ferrata "Komín" na Skalke je otvorená, ale už v zimných podmienkach. Niektoré úseky istiacich lán a kovových stupov môžu byť zasnežené a zľadovatené. Odporúčame použiť zimný turistický výstroj. Všetkým návštevníkom odporúčame, aby zvýšili opatrnosť pri pohybe v horách!!!

Aká bude zima na prelome rokov 2017/2018?

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie