• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Pozor na diaľničné známky, kontroly sa zintenzívnia

Pozor na diaľničné známky, kontroly sa zintenzívnia

Cena za 10-dňovú diaľničnú známku je 12 eur, za 30-dňovú 17 eur, za ročnú alebo 365-dňovú 60 eur. Ak motorista nájde v ponuke diaľničných známok inú cenu, mal by si dať pozor.

Národná diaľničná spoločnosť, a. s., (NDS) v spolupráci s políciou zintenzívni počas letných mesiacov kontroly na diaľniciach a rýchlostných cestách. Zamerané budú na to, či má motorista uhradenú a platnú elektronickú diaľničnú známku. NDS v utorok upozornila, že povinnosť kúpiť si diaľničnú známku vychádza zo zákona o diaľničnej známke.

Nákup diaľničnej známky

„Túto povinnosť by si mal každý motorista splniť ešte pred jazdou po diaľnici. Pri jazde po diaľnici bez diaľničnej známky hrozí motoristovi pokuta,“ uviedla hovorkyňa NDS Eva Žgravčáková.

V súčasnosti väčšina motoristov preferuje nákup diaľničnej známky cez internet. NDS odporúča elektronickú diaľničnú známku kupovať len cez oficiálne predajné kanály, a to cez web stránku www.eznamka.sk, mobilnú aplikáciu eznamka, na čerpacích staniciach alebo informačno-predajných miestach na diaľničných hraničných priechodoch. Po zakúpení diaľničnej známky dostane motorista aj doklad o úhrade, teda faktúru alebo pokladničný blok.

Pozor na iné ceny

Cena za 10-dňovú diaľničnú známku je 12 eur, za 30-dňovú 17 eur, za ročnú alebo 365-dňovú 60 eur. Ak motorista nájde v ponuke diaľničných známok inú cenu, mal by si dať pozor.

„Ide o predaj diaľničnej známky prostredníctvom neoficiálneho predajcu, kde máte v cene známky započítaný aj navyše poplatok za sprostredkovateľskú službu. Takýmto nákupom môže byť hodnota diaľničnej známky vyššia aj o 30 percent,“ dodala Žgravčáková. Preto odporúča nákup len cez portál www.eznamka.sk.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie