• Dnes je: Nedeľa 25. júla 2021 meniny má Jakub

Povinnosťou štátu je zabezpečiť ruskú vakcínu Sputnik v požadovanom množstve a kvalite, tvrdí Heger

Povinnosťou štátu je zabezpečiť ruskú vakcínu Sputnik v požadovanom množstve a kvalite, tvrdí Heger

Matoviča i Lengvarského preto poveril, aby preverili aktuálnu dostupnosť vakcín na trhu.

9.4.2021 (Webnoviny.sk) - Povinnosťou štátu je zabezpečiť ruskú vakcínu Sputnik V v požadovanom množstve a kvalite. Tvrdí to premiér Eduard Heger s tým, že vníma záujem občanov o očkovanie touto vakcínou. Poveril preto ministra financií Igora Matoviča a ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského, aby preverili aktuálnu dostupnosť vakcín na trhu, vrátane vakcíny Sputnik V.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína

„Súčasne poveril vicepremiéra a ministra financií Igora Matoviča, aby v piatok v Budapešti s maďarskými partnermi prerokoval možnosť posúdenia vakcíny Sputnik tak, aby sa vylúčili akékoľvek pochybnosti o transparentnosti, odbornosti testovania vakcíny, a čím skôr sme spoločne zastavili pandémiu a jej negatívny dopad na verejné financie Slovenskej republiky,“ uviedol Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Eduard Heger zároveň ubezpečil, že na Slovensku sa budú povoľovať iba tie vakcíny, ktoré prejdú štandardným procesom schvaľovania v certifikovanom laboratóriu, prípadne budú mať povolenie Európskej liekovej agentúry.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie