• Dnes je: Sobota 24. septembra 2022 meniny má Ľuboš, Ľubor

Povinnosťou štátu je zabezpečiť ruskú vakcínu Sputnik v požadovanom množstve a kvalite, tvrdí Heger

Povinnosťou štátu je zabezpečiť ruskú vakcínu Sputnik v požadovanom množstve a kvalite, tvrdí Heger

Matoviča i Lengvarského preto poveril, aby preverili aktuálnu dostupnosť vakcín na trhu.

9.4.2021 (Webnoviny.sk) - Povinnosťou štátu je zabezpečiť ruskú vakcínu Sputnik V v požadovanom množstve a kvalite. Tvrdí to premiér Eduard Heger s tým, že vníma záujem občanov o očkovanie touto vakcínou. Poveril preto ministra financií Igora Matoviča a ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského, aby preverili aktuálnu dostupnosť vakcín na trhu, vrátane vakcíny Sputnik V.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína

„Súčasne poveril vicepremiéra a ministra financií Igora Matoviča, aby v piatok v Budapešti s maďarskými partnermi prerokoval možnosť posúdenia vakcíny Sputnik tak, aby sa vylúčili akékoľvek pochybnosti o transparentnosti, odbornosti testovania vakcíny, a čím skôr sme spoločne zastavili pandémiu a jej negatívny dopad na verejné financie Slovenskej republiky,“ uviedol Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Eduard Heger zároveň ubezpečil, že na Slovensku sa budú povoľovať iba tie vakcíny, ktoré prejdú štandardným procesom schvaľovania v certifikovanom laboratóriu, prípadne budú mať povolenie Európskej liekovej agentúry.


Najčítanejšia najnovšia správa

Riziko rakoviny môžu zvýšiť tieto potraviny - čo namiesto toho jesť?

riziko rakoviny mozu zvysit tieto potraviny co namiesto toho jest

Strava zohráva významnú úlohu v našom živote. Okrem toho, že nám dodáva potrebné živiny a energiu, je veľmi dôležitá pre zdravie nášho organizmu. Ak dlhodobo konzumujeme nevhodnú stravu, môže to mať na svedomí dokonca rozvoj niektorých chorôb. Riziko rakoviny sa tak podľa vedcov zvyšuje v závislosti s pravidelnou konzumáciou určitých jedál.

Chyby, ktoré robíme v strave

Podľa štúdie z roku 2019 publikovanej v JNCI Cancer Spectrum, ktorá bola realizovaná na vzorke Američanov starších ako 20 rokov a viac, je medzi zlými stravovacími návykmi a zvýšeným výskytom rakoviny úzka súvislosť.

Vedci zistili, že strava, ktorá obsahuje málo celozrnných výrobkov, ako sú ovsené vločky, celozrnný chlieb alebo pečivo môže prispieť k rozvoju niektorých druhov rakoviny.

Ďalšie nesprávne stravovacie návyky podľa uvedenej štúdie sú:

– nedostatočný príjem mliečnych výrobkov

– strava bohatá na výrobky zo spracovaného mäsa (klobásky, paštéty, salámy a podobne)

-málo ovocných a zeleninových jedál

– nadmerná konzumácia červeného mäsa

– pitie príliš veľkého množstva nápojov sladených cukrom

Rozdiel medzi mužmi a ženami

Vedci tiež zistili rozdiely medzi podskupinami obyvateľstva. Riziko rakoviny súvisiace so stravou bolo vyššie u dospelých mužov v strednom veku. Išlo najmä o rakovinu hrubého čreva.

Ďalšie tipy nádorového ochorenia, ktoré možno pripísať nesprávnej strave sú:

– rakovina ústnej dutiny, hltana a hrtana

– rakovina maternice

– rakovina prsníka (postmenopauza)

– rakovina obličiek

– rakovina žalúdka

– rakovina pečene

Ako znížiť riziko rakoviny prostredníctvom stravy?

S budovaním správnych stravovacích návykov treba začať už od útleho veku dieťaťa. Napríklad obmedziť dostupnosť sladených nápojov či mäsových výrobkov na školách a podobne. Tu sú ďalšie možnosti, ako urobiť svoj denný jedálniček zdravším:

– celozrnné výrobky – 9 porcií ( 1 porcia je 100 g)

– mliečne výrobky – 2 až 3 porcie

– zelenina – 4 porcie

– ovocie – 3 porcie

– nízkotučné mäso, vajcia, fazuľa, orechy – 2 porcie


Zdravá výživa je veľmi dôležitá a podľa odborníkov nám nestačí byť fyzicky aktívni a vyhýbať sa cigaretám. Ak sa totiž zle stravujeme, stále sa vystavujeme zvýšenému riziku rakoviny.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie