• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Povinné zásoby plynu by predstavovali enormnú záťaž pre dodávateľov, reaguje ministerstvo na návrh SaS

Povinné zásoby plynu by predstavovali enormnú záťaž pre dodávateľov, reaguje ministerstvo na návrh SaS

Bývalý štátny tajomník ministerstva hospodárstva predložil na rokovanie parlamentu novelu zákona o regulácii v sieťových odvetviach ako aj novelu zákona o energetike.

Ministerstvo hospodárstva SR nesúhlasí so zavádzaním povinných zásob plynu navrhovaných stranou Sloboda a Solidarita (SaS). Rezort tak reagoval na konanie bývalého štátneho tajomníka ministerstva Karola Galeka. Ten na rokovanie Národnej rady SR predložil novely energetických zákonov, ktorých obsahom je práve povinné skladovanie plynu v zásobníkoch.

Záťaž pre dodávateľov

„Ministerstvo hospodárstva SR, ktoré sa snaží chrániť podnikateľské prostredie, považuje takúto záťaž pre dodávateľov energií za enormnú,“ konštatuje v stanovisku.

Zároveň pripomína, že zvýšené náklady by sa pretavili iba do zvýšenia cien energií, čo je podľa neho v tejto situácii jednoznačne kontraproduktívne. Rezort liberálom odkázal, aby tvrdohlavo nepresadzovali opatrenia, ktoré už dnes nemajú svoje opodstatnenie.

Novela zákona o energetike

Bývalý štátny tajomník ministerstva hospodárstva predložil na rokovanie parlamentu novelu zákona o regulácii v sieťových odvetviach ako aj novelu zákona o energetike.


Podľa nich by mal každý dodávateľ plynu povinnosť uskladniť v zásobníkoch plynu na vymedzenom území množstvo plynu, vypočítané ako súčin jeho trhového podielu za predchádzajúci rok a celkovej skladovacej povinnosti.

Galek už tak nechce čakať na vládnu novelu zákona o energetike, ktorá bola v parlamente viackrát na žiadosť súčasného ministra hospodárstva Karla Hirmana preložená na ďalšie rokovanie, a z ktorej vypadla pre dodávateľov plynu povinnosť uskladňovať určité množstvo plynu v zásobníkoch.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 1. december 2023

horoskopy na dnes piatok 1 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 1. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Ak chcete meniť beh udalostí, môže sa vám to dnes podariť. Na mieste je však opatrnosť, pretože sa stretnete s veľkým odporom. Pohodlnejšie by bolo do toho sa nepúšťať.

Býk 21.4. - 21.5.

Skôr ako sa rozhodnete pre niečo celkom nové, mali by ste najskôr vyskúšať, čo to spraví na verejnosti. Nemôžete si predsa dovoliť robiť nepodarky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Najskôr sa snažte pozbierať všetky potrebné argumenty a až potom s nimi vyjdite na verejnosť. Predčasný zásah by ani vám, ani veci nijako nepomohol.

Rak 22.6. - 22.7.

Hoci sa vývoj akcie predbežne zastavil, využite príležitosť a urobte si prehľad o nákladoch a výsledkoch svojho úsilia. Budete sa môcť lepšie pripraviť na ďalšie kroky.Všetky Horoskopy pre Piatok 1. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie