• Dnes je: Streda 07. júna 2023 meniny má Róbert

Potravinová bezpečnosť má byť prioritou novej vlády, tvrdia pekári a žiadajú zorientovaného ministra

Potravinová bezpečnosť má byť prioritou novej vlády, tvrdia pekári a žiadajú zorientovaného ministra

Nemalo by sa zabudnúť ani na systematickú podporu predaja slovenských regionálnych výrobkov.

Členovia Slovenského zväzu pekárov, cukrárov a cestovinárov budú od novej vlády požadovať, aby potravinovú sebestačnosť a bezpečnosť zahrnula medzi svoje priority.

A to s jasne stanovenými krokmi na podporu slovenského potravinárstva. Informoval o tom v tlačovej správe predseda predstavenstva zväzu Milan Lapšanský.

Pekári, cukrári a cestovinári vyzývajú politické strany, aby sa už pred voľbami začali zaoberať prípravou potravinárskej politiky svojich strán.

Žiadajú zorientovaného agroministra

„Považujeme za kľúčové, aby nová vláda, ktorá vzíde zo septembrových volieb mala potravinovú sebestačnosť a bezpečnosť nielen v Programovom vyhlásení vlády, ale aby mala nastavené reálne kroky na pomoc slovenskému potravinárstvu. Aktuálna poverená vláda už totiž nemá schopnosti presadiť akékoľvek legislatívne zmeny a predchádzajúce príležitosti už premrhala,“ uviedol Milan Lapšanský.

Dodal, že sektor si želá stabilnú, odbornú vládu i zorientovaného agroministra, s ktorými chce konštruktívne spolupracovať.


Lapšanský upresnil, že podľa marcového valného zhromaždenia zväzu by mala nová garnitúra posilniť postavenie výrobcov potravín, zaviesť koncepčný systém podpory domácej produkcie surovín, podporiť predaj slovenských výrobkov a vytvoriť transparentný systém štátnej pomoci.

Katastrofálne prijímanie predpisov vlády

Nemalo by sa zabudnúť ani na systematickú podporu predaja slovenských regionálnych výrobkov. Častým problémom je aj nelegálny predaj a výroba cukrárenských výrobkov, ktorá je spojená aj s rizikami pre spotrebiteľa.


Podľa Lapšanského je nevyhnutné, aby nová vláda vytvorila koncepciu systému nákladovej stability v potravinárskej výrobe a prestala s katastrofálnym a netransparentným prijímaním právnych predpisov, ako to vidíme dnes.


„Náš sektor i slovenskí spotrebitelia sú extrémne citliví na akékoľvek zdražovanie. Ďalší chaos v zákonodarnom zbore, podobný tomu, ktorý vidíme dnes, by mohol spôsobiť zánik mnohých prevádzok a ešte viac poškodiť potravinovú sebestačnosť Slovenska,“ upozornil Lapšanský.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 7. jún 2023

horoskopy na dnes stredu 7 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Postavenie planét je pre vás nepriaznivé. Možné sú susedské nezhody, nepríjemnosti na cestách alebo straty, ktoré vám spôsobia vaši najbližší.

Býk 21.4. - 21.5.

Nevyhovárajte sa stále, že nemáte čas, pokiaľ ide o plnenie domácich povinností. Nečudo, keď vám dnes niekto vytkne váš nezáujem. Ukážte svoju dobrú vôľu a urobte, čo sa od vás žiada.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Využite pomerne priaznivé vplyvy na získanie ďalších dobrých kontaktov, ktoré vám prídu raz mimoriadne vhod. Konečne by ste mali prejaviť väčšiu odvahu na konkrétne činy.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes budete mať viackrát pravdu, ale nikto ju nebude chcieť uznať. Mali by ste si oddýchnuť, lebo inak vás ovládne rozčarovanie až beznádej.


Všetky Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie