• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Potrápilo vaše dieťa počas prázdnin nejaké ochorenie? Union zdravotná poisťovňa pripomína, že rodičia môžu žiadať preplatiť doplatky za lieky

Potrápilo vaše dieťa počas prázdnin nejaké ochorenie? Union zdravotná poisťovňa pripomína, že rodičia môžu žiadať preplatiť doplatky za lieky

Druhý mesiac vytúžených letných prázdnin pokročil, mnohé deti sa však nevyhnú ochoreniam dýchacích ciest či úrazom.

9.8.2023 (SITA.sk) - Union zdravotná poisťovňa upozorňuje na štatistiky, ktoré sumarizujú úrazy a chorobnosť detí počas minuloročného leta.

"Najčastejšie deti v lete trápia ochorenia dýchacích ciest či zubné kazy. Infekcie horných dýchacích ciest sa najviac šíria v zimnom období, tento rok sme zaznamenali vysoký počet chorých detí ešte aj v marci. Určite však odporúčame počas dovoleniek opatrnosť s príliš chladenými či sýtenými nápojmi, nepríjemnosti môže spôsobiť aj príliš "vychladená" miestnosť v hotelových rezortoch," uvádza riaditeľka revíznych lekárov Ingrid Dúbravová. "Štatistiky úrazov z minulého roka tiež poukazujú na zvýšený počet poranení. Najviac deti potrápili poranenia hlavy, rúk či členka a nôh. Univerzálne odporúčanie neexistuje, na mieste je však opäť obozretnosť rodičov."

Psychológovia dávajú do pozornosť rozširujúci sa fenomén závislosti od mobilných zariadení a sociálnych sietí. "K úrazom detí žiaľ častokrát príde pre nepozornosť rodičov, pričom môže ísť skutočne o otázku niekoľkých minút. V zahraničí sa dokonca vyskytli tragické prípady utopených detí, veľkým strašiakom je aj takzvané sekundárne utopenie," vysvetľuje hovorkyňa Union zdravotnej poisťovne Kristína Baluchová. "Veríme, že našich poistencov obídu zranenia i pády, v prípade chorôb im odporúčame, aby si pri doplatkoch za lieky ponechali blok z lekárne. Majú totiž nárok na preplatenie doplatkov u detí až do 18 rokov."

Union neustále rozširuje svoju ponuku benefitov, ktoré menia životy k lepšiemu. Preplácanie doplatkov za lieky a dietetické potraviny patrí medzi najobľúbenejšie výhody poistencov, pričom samotná žiadosť o vrátenie prostriedkov zaberie len pár minút. Viac informácií je možné nájsť aj webstránke Unionu.

Detské úrazy za r. 2022 Počet zranení
Poranenia hlavy 9915
Poranenia zápästia a ruky 9005
Poranenia členka a nohy 7528
Poranenia kolena a predkolenia 4819
Poranenia lakťa a predlaktia 4516
Poranenia pleca a ramena 1705
Účinky cudzieho telesa, ktoré vniklo prirodzeným telesným otvorom 1466
Poranenia brucha, drieku, driekovej chrbtice a panvy 1344
Popáleniny alebo poleptania 1076
Poranenia hrudníka 1053

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie