• Dnes je: Utorok 19. októbra 2021 meniny má Kristián

Potok v Košeckom Podhradí sa sfarbil do modra, neznámu látku odviezli na expertízu

Potok v Košeckom Podhradí sa sfarbil do modra, neznámu látku odviezli na expertízu

Hasiči po postupnom prieskume identifikovali miesto, odkiaľ sa neznáma látka dostala do potoka.

Trenčianski a dubnickí hasiči zasahovali v pondelok večer v obci Košecké Podhradie (okres Ilava), kde sa vo večerných hodinách miestny potok zafarbil do modra. Ako informoval hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne Marián Petrík, voda mala modré zafarbenie v dĺžke 800 metrov.

„Hasiči za účelom zachytenia neznámej látky umiestnili na hladinu potoka tri kusy sorbčných hadov a pri postupnom prieskume identifikovali miesto, odkiaľ sa neznáma látka dostala do potoka. Následne sa v súčinnosti s príslušníkmi polície skontaktovali s osobou, ktorá s predmetnou látkou manipulovala,“ uviedol Petrík.

Hasiči zasahujúci v ochranných protichemických oblekoch vykonali kontrolné merania a odber vzoriek neznámej látky, ktorú uskladnili do špeciálnej nádoby a následne odovzdali príslušníkom polície, ktorí ju previezli na laboratórnu analýzu.

„Vyšetrovateľka Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne začala trestné stíhanie vo veci prečinu neoprávneného nakladania s odpadmi. V tejto chvíli nie je možné poskytnúť viac informácií z dôvodu prebiehajúcich potrebných procesných úkonov,“ uviedla k prípadu krajská policajná hovorkyňa Danka Adámiková.

Hasiči po postupnom prieskume identifikovali miesto, odkiaľ sa neznáma látka dostala do potoka

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie