• Dnes je: Utorok 19. októbra 2021 meniny má Kristián

Posúdiť nevhodnosť podania vakcín môže iba lekár, telefonisti ministerstva nepoznajú váš zdravotný stav

Posúdiť nevhodnosť podania vakcín môže iba lekár, telefonisti ministerstva nepoznajú váš zdravotný stav

Vyjadriť sa k vhodnosti alebo nevhodnosti vakcinácie môže len lekár alebo špecialista, ktorý má prístup k vašej zdravotnej dokumentácii.

5.8.2021 (Webnoviny.sk) - Posúdiť nevhodnosť podania vakcín môže iba lekár. Na základe stručného popisu diagnózy cez email či telefonicky nie je v právomoci operátora infolinky Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR alebo Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) zaujať stanovisko k vhodnosti očkovania alebo iného zdravotného výkonu.

Ako upozornil Komunikačný odbor rezortu, môže tak urobiť iba lekár, ktorý pozná zdravotný stav pacienta a má prístup k jeho zdravotnej dokumentácii.

„Ak pacient požiada svojho lekára prostredníctvom elektronickej komunikácie (napr. email) o vyjadrenie sa k vhodnosti očkovania, je možné v istých situáciách zaujať stanovisko aj uvedenou formou. Samozrejme, očkovanie sa riadi stavom pacienta pred samotnou aplikáciou vakcíny,“ uviedla hlavná odborníčka MZ SR Adriana Šimková.

Ak si ľudia nie sú istí, či sa môžu dať zaočkovať proti ochoreniu COVID-19, informovať sa majú u svojho všeobecného lekára alebo špecialistu. V odôvodnených prípadoch lekár vystaví potvrdenie o dočasnej alebo trvalej kontraindikácii očkovania proti ochoreniu COVID-19.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie