• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Poštou odvolilo už takmer 13 tisíc voličov, na hlasovanie mimo trvalého bydliska máte aj inú možnosť

Poštou odvolilo už takmer 13 tisíc voličov, na hlasovanie mimo trvalého bydliska máte aj inú možnosť

Návratnú obálku s hlasovacím lístkom je potrebné doručiť najneskôr 29.

30.8.2023 (SITA.sk) - Prostredníctvom voľby poštou hlasovalo vo voľbách do Národnej rady SR doteraz takmer 13-tisíc voličov. Informovalo o tom ministerstvo vnútra s tým, že návratnú obálku s hlasovacím lístkom je potrebné doručiť najneskôr v piatok 29. septembra do 12:00.

V prípade, že sa zásielka s materiálmi na hlasovanie vráti na ministerstvo vnútra ako nedoručená, môže volič registráciu poštou aj zrušiť a potom môže požiadať o vydanie hlasovacieho preukazu," uviedol rezort vnútra.

Hlasovací preukaz

Volič s trvalým pobytom na Slovensku, ktorého návratná obálka nebola doručená na rezort vnútra včas, prípadne ju neodoslal, môže podľa ministerstva 30. septembra hlasovať v obci svojho trvalého pobytu.

Vo volebnej miestnosti mimo miesta trvalého pobytu možno hlasovať na základe hlasovacieho preukazu. Potrebné je najprv zrušiť registráciu o voľbu poštou, táto informácia sa automaticky odosiela do obce trvalého pobytu voliča, čo mu umožní požiadať o hlasovací preukaz," uviedol rezort.

Ministerstvo zároveň pripomína, že hlasovacie lístky pre voľbu poštou nájdu voliči na webe www.minv.sk.

Volič dostane dve obálky

Hlasovací lístok politického subjektu, ktorému chce volič odovzdať svoj hlas, si vytlačí. Ak sú údaje na tomto hlasovacom lístku uvedené na dvoch stranách, vytlačí si obe strany hlasovacieho lístka, pokiaľ možno obojstranne," zdôraznilo ministerstvo s tým, že volič dostáva dve obálky – obálku na hlasovanie s odtlačkom úradnej pečiatky MV SR a návratnú obálku, ktorá je označená heslom „Voľba poštou - Election by mail“.

Uvedená je na nej adresa sídla MV SR ako adresáta, adresa voliča ako odosielateľa a jedinečný identifikačný kód. Každá návratná obálka musí obsahovať iba jednu hlasovaciu obálku. V prípade, že bude návratná obálka obsahovať viac hlasovacích obálok, budú všetky tieto obálky neplatné," zdôraznil rezort vnútra.

Dodal, že zalepené návratné obálky viacerých voličov môžu byť v ľubovoľnom počte zaslané v jednom balíku. Poštovné za zaslanie návratnej obálky uhrádza odosielateľ.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie