• Dnes je: Pondelok 16. mája 2022 meniny má Svetozár

Pošta zrýchlila vyplácanie poukazov za očkovanie, imobilní seniori môžu využiť služby doručovateľov

Pošta zrýchlila vyplácanie poukazov za očkovanie, imobilní seniori môžu využiť služby doručovateľov

Klientom, ktorí zo zdravotných alebo iných vážnych dôvodov nemôžu prísť osobne na poštu, Slovenská pošta poskytuje doručenie poštovým doručovateľom priamo do miesta bydliska.

Slovenská pošta vyplatila už takmer 100-tisíc poukazov za očkovanie zo 120-tisíc doručených. Informovala o tom hovorkyňa pošty Iveta Dorčáková v tlačovej správe. Doplnila tiež, že tieto dni sa bude doručovať ďalších 100-tisíc poukazov.

Pošta zároveň upozorňuje, že keďže od stredy (19. januára) sa začínajú vyplácať aj sociálne dávky, treba sa pripraviť na zvýšenú návštevnosť pobočiek.

„Poukaz je určený do vlastných rúk a seniori si peniaze môžu vyzdvihnúť v ktorejkoľvek z 1 503 pobočiek Slovenskej pošty po celom Slovensku po predložení poukazu a platného občianskeho preukazu,” uviedla Dorčáková.

Klientom, ktorí zo zdravotných alebo iných vážnych dôvodov nemôžu prísť osobne na poštu, Slovenská pošta poskytuje doručenie poštovým doručovateľom priamo do miesta bydliska. Doteraz túto možnosť využilo 15,5 % adresátov.

V januári a vo februári Slovenská pošta doručí a vyplatí celkom 900-tisíc poukazov. Poukaz na výplatu je „tradičný“ produkt Slovenskej pošty, takže pošty nezaznamenali väčšie problémy. Problémy vznikajú len jednotlivo, väčšinou ide o nepresnosti, ktoré boli do adries seniorov prenesené z databázy, čo sa vytvárala pri očkovaní.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie