• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

Pošta s predajňou potravín je na Slovensku hudba budúcnosti, tvrdí KDH a vyzýva na obmedzenie veľkých reťazcov

Pošta s predajňou potravín je na Slovensku hudba budúcnosti, tvrdí KDH a vyzýva na obmedzenie veľkých reťazcov

Starostovia viac ako stovky slovenských obcí, ktoré nemajú predajňu potravín, by takéto služby privítali a radi by poskytli takýmto službám výhodné podmienky

Vláda musí obmedziť dominanciu veľkých reťazcov a podporiť malé prevádzky. Uviedlo to Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) s tým, že vláda SR nevyužíva možnosti, ako s infláciou bojovať. KDH považuje za kľúčové k dosiahnutiu prijateľných cien aj konkurenciu predajní.

Hudba budúcnosti

KDH bude presadzovať, aby štátna pošta mohla fungovať pod jednou strechou s obchodnými prevádzkami. To by podľa nich riešilo problém pre viac ako stovky slovenských obcí, ktoré v súčasnosti nemajú predajňu potravín. Informovala o tom hovorkyňa KDH Lenka Halamová.


„V Rakúsku či Nemecku je bežné, že v menších obciach nájdete pod jednou strechou poštu s predajňou potravín. Na Slovensku je to hudba budúcnosti, hoci pre obyvateľov viac ako stovky dedín by to bola príležitosť, ako si nakúpiť doma a necestovať za potravinami do mestských hypermarketov,“ vysvetľuje svoj návrh ekonomický expert KDH Jozef Hajko.

Dodal, že vláda mala už dávno zrealizovať, aby štátna pošta fungovala v malých dedinách pod jednou strechou s obchodnými prevádzkami a poskytovala aj ďalšie služby ako sú telekomunikácie či poisťovníctvo.

Zvýšenie konkurencie voči veľkým reťazcom

„Starostovia viac ako stovky slovenských obcí, ktoré nemajú predajňu potravín, by takéto služby privítali a radi by poskytli takýmto službám výhodné podmienky,“ dopĺňa Jozef Hajko.


Kresťanskí demokrati budú presadzovať zvýšenie konkurencie voči veľkým reťazcom. Zastávajú názor, že šancu by mali dostať aj malé prevádzky.


„Kľúčom na dosiahnutie prijateľných cien potravín je konkurencia predajní a obmedzenie dominancie veľkých obchodných reťazcov. S dostupnosťou lokálnych predajní sa zvýši kvalita života obyvateľov odľahlejších lokalít, hlavne tých, čo majú najhlbšie do vrecka,“ dodáva ekonomický expert KDH.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Ukrajinské vzdušné sily neďaleko Hadieho ostrova zostrelili ruský bombardér Su-24M

ukrajinske vzdusne sily nedaleko hadieho ostrova zostrelili rusky bombarder su 24m

6.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské vzdušné sily zničili neďaleko Hadieho ostrova v Čiernom mori ruský bombardér Su-24M.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie veliteľa vzdušných síl Mykolu Oleščuka na Telegrame, udialo sa tak vo chvíľach, keď sa ruské lietadlo pokúšalo uskutočniť raketový a bombový útok v južnej časti Odeskej oblasti.

„Už veky sme nemali žiadne zostrelené ruské lietadlo Su. Som rád, že vás môžem informovať o zničení ruského bombardéra Su-24M pri Haďom ostrove, ktorý pokúšal spustiť raketový a bombový útok na južnú časť Odeskej oblasti,“ vyhlásil Oleščuk.

Ukrajinci strácajú dôveru v prezidenta Zelenského. Platí za chyby, ktoré urobil, vyhlásil Kličko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „platí za chyby, ktoré urobil", a ukrajinský ľud sa čuduje, prečo nebola krajina lepšie pripravená na vojnu.

Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil

Ako referuje web news.sky.com, v rozhovoroch pre rôzne zahraničné médiá to povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Niekdajší boxerský šampión sa domnieva, že Ukrajinci strácajú dôveru v to, ako Zelenskyj zvláda krízu. „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení, prečo Zelenskyj až do konca popieral, že k tomu dôjde," povedal Kličko.

„Ľudia vidia, kto je efektívny a kto nie. A bolo a stále je veľa očakávaní. Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil."

Ukrajinský prezident má autoritárske sklony

Na otázku, akých chýb sa Zelenskyj dopustil, Kličko odpovedal: „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení. Alebo prečo bolo možné, že Rusi dokázali tak rýchlo dosiahnuť Kyjev. Bolo príliš veľa informácií, ktoré nezodpovedali skutočnosti. Ale napriek tomu má dnes prezident dôležitú funkciu a my ho musíme podporovať až do konca vojny. Na konci tejto vojny však každý politik zaplatí za svoje úspechy alebo neúspechy."

Kličko tiež tvrdil, že ukrajinský líder má autoritárske sklony. V samostatnom rozhovore pre nemecký magazín Der Spiegel povedal: „V určitom okamihu sa už nebudeme líšiť od Ruska, kde všetko závisí od rozmaru jedného človeka." Tieto komentáre prichádzajú v čase, keď Ukrajina pokračuje vo svojej protiofenzíve, ktorá dosiahla čiastočné úspechy, ale nepostupuje takou rýchlosťou, ako dúfali jej predstavitelia, obyvatelia či spojenci.


Počasie