• Dnes je: Streda 01. apríla 2020 meniny má Hugo

Posledné šialenstvo zdochýnajúceho koňa, Smer pripustil volebnú prehru

Posledné šialenstvo zdochýnajúceho koňa, Smer pripustil volebnú prehru

V skutočnej demokracii k superrýchlemu konaniu parlamentu pristupuje len ak hrozí: ohrozenie základných ľudských práv a slobôd, ohrozenie bezpečnosti alebo hrozba značných hospodárskych škôd

Premiér Pellegrini chce ešte do volieb prilepšiť rodičom a dôchodcom. Tvrdením, že to treba urobiť teraz, lebo po voľbách môže zavládnuť chaos pripustil, že Smer už počíta s prehrou.

Právnici a ekonómovia sú v nemom úžase

Dvojnásobné prídavky na deti a trinásty dôchodok. Tieto návrhy v superrýchlom konaní posiela Smer do parlamentu dva týždne pred voľbami. Čo robil doteraz? Tvrdil predsa, že ekonomika šliape a nezamestnanosť sa znižuje. Mamičkám a seniorom preto mohol prilepšiť už dávno.

Posledná kapitola absurdného a pridlhého románu v réžii Fico-strany sa teda začína. 800-miliónová injekcia populizmu z peňazí nás všetkých je nepochopiteľná aj pre ministra financií Kamenického a na čelo si klopú aj právnici, ktorí upozorňujú, že zrýchlené prijímanie zákonov má presne stanovené pravidlá.

Smer versus Slovensko. Kto je vlastne v ohrození?

V Smere plnom právnikov (od predsedu Fica, cez Kaliňáka či ústavného sudcu Mamojku) musia dobre vedieť, že zvýšenie rodinných prídavkov a dôchodkov ani náhodou nespĺňajú literu zákona, ktorá presne vymenúva, kedy možno obchádzať pravidlá schvaľovania zákonov.V skutočnej demokracii k superrýchlemu konaniu parlamentu pristupuje len ak hrozí: ohrozenie základných ľudských práv a slobôd, ohrozenie bezpečnosti alebo hrozba značných hospodárskych škôd, ktoré by vznikli v prípade neschválenia zákona v skrátenom legislatívnom konaní. A to chvalabohu nehrozí.


Hrozí len, že Smer nebude vo vláde a jeho mnohým potentátov, že ak nebudú chránení poslaneckou imunitou, budú čeliť spravodlivosti.

Pozor! Smerácke návrhy podporia aj kotlebovci

Navynechajme v tomto finále ani SNS, aj tej prihára na lopate vyhadzova z parlamentu.


Smerácke návrhy podporí, ale len výmenou za zrušenie diaľničných nálepiek a stopkou pre Istanbulský dohovor. Či táto zmluva s diablom presvedčí voličov, vie len ten diabol … Most-Híd už pochopil, že nie a Pelleho záchranný balíček po maďarsky zdvorilo odmietol.


Čerešničkou na torte prídavkovo-dôchodcovského blúznenia je podpora kotlebovských poslancov. Tí sú totiž pripravení smerácky predvolebný ťah podporiť, čím sa krok za krokom utužuje spolupráca Smeru s ĽSNS.


Topiaci sa aj Kotlebu chytá. Lebo mu naozaj ide o všetko.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie